Ważne

Czy Polar stworzył idealny sportowy smartwatch?

Polar, firma znana z tworzenia opasek fitness mierzących aktywność fizyczną (jedną z nich testowała niedawno Kasia), mających chyba wszelkie możliwe kształty i rozmiary, ogłasza premierę swojego najnowszego smartwatcha. M600 ma wyróżniać się spośród innych tego typu urządzeń ważną cechą: ma działać na platformie Android Wear.

Ponieważ Polar utrzymuje, że jest to zegarek sportowy, nie jest zaskoczeniem, że urządzenie jest wodoodporne, ma wbudowany optyczny czujnik tętna oraz zintegrowany moduł GPS. Koperta smartwatcha ma 1,3-calowy ekran dotykowy, chroniony szkłem Gorilla Glass, a w środku mamy 4 GB wbudowanej pamięci. Polar zapewnia, że ich zegarek będzie w stanie działać przez 48 godzin na jednym ładowaniu, dzięki czemu ma być możliwe monitorowanie snu użytkownika.

Oprócz synchronizacji M600 z aplikacją Android Wear, firma ma w sklepie Google Play własną apkę Polar Flow, z którą synchronizowane są szczegółowe raporty aktywności. Dane mają być wysyłane bezpośrednio z zegarka do aplikacji. Ma ona również wspierać użytkownika przez proponowanie różnych programów treningowych.

Nie ma żadnego potwierdzenia o wyposażeniu M600 w Android Wear w wersji 2.0, jednak patrząc na zdjęcia smartwatcha, widzimy coś, co wygląda na przycisk Home. Jeśli rzeczywiście tak jest, to zegarek może być przystosowany do obsługi systemu od Google (którego wersja 2.0 wymaga, by przycisk Home był obecny).

Polar M600 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie w tym roku. Cenę określono na 330 dolarów. Pojawią się dwie wersje kolorystyczne: czarna i biała. Zapowiedziano też czerwoną wersję paska, który będzie można dokupić i zmienić, jeśli lubimy nieco bardziej rzucać się w oczy podczas ćwiczeń.

źródło: Polarphandroid.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona