Ważne
Wiko VIEW

Odporny smartwatch Casio z Android Wear, spełniający normę MIL-STD-810

Inteligentne zegarki z Android Wear wprowadzają na rynek przede wszystkim producenci smartfonów i tabletów. Ostatnio jednak dołączają do nich inne firmy – zwłaszcza związane z branżą zegarmistrzowską, jak Fossil, Tag Huer czy… Casio. Ostatnia z nich zaprezentowała odporny smartwatch WSD-F10.

Urządzenie zostało nazwane “Smart Outdoor Watch” nie bez powodu – już po pierwszym spojrzeniu na nie w oczy rzuca się obudowa rugged, która spełnia militarne standardy odporności MIL-STD-810, zatem niestraszne są mu wstrząsy i kontakt z wodą do 50 metrów (IP67 przy tym to “pikuś”).

WSD-F10 został wyposażony w 1,32-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 300×320 pikseli, który jest (nie do końca) okrągły – podobnie jak Moto 360 obu generacji. Zegarek ma wymiary 61,7 x 56,4 x 15,7 mm.

casio-wsd-f10-02

Zegarek Casio oferuje specjalny tryb monochromatycznego wyświetlania godziny, dzięki czemu czas działania można przedłużyć nawet do miesiąca. Najbardziej istotne w Casio WSD-F10 będą jednak dedykowane aplikacje, które pozwolą mierzyć i wyświetlać na jego ekranie informacje zbierane za pomocą czujnika ciśnienia, kompasu i akcelerometru. Będą one przydatne zwłaszcza podczas górskich wędrówek.

Oczywiście jak przystało na smartwatch z Android Wear, produkt Casio będzie kompatybilny z aplikacjami na tę platformę. Największe znaczenie będą tu odgrywać najróżniejsze programy do śledzenia aktywności, jak RunKeeper, ViewRanger czy MyRadar.

Casio WSD-F10 trafi do sprzedaży w kwietniu w cenie wynoszącej ok. 499 dolarów.

źródło: androidpolice

Komentarze

  • Michal

    Może być ciekawy. Kto jak kto ale Casio zna się na robocie :)

  • robson82

    na razie moim faworytem numer jeden jest huawei watch (duży plus za wbudowany głośnik), ale fakt cena za tego casio jest całkiem niezła no i wygląd nie brzydki

  • olo

    Ja mam do Casio sentyment. Co jak co ale są od 40 lat królem elektronicznych zegarków kwarcowych. Wychowałem się na ich zegarkach, kalkulatorach a nawet grach elektronicznych. Teraz używam ich zegarka z serii WaveCeptor. Absolutnie BEZOBSŁUGOWY ! Panele słoneczne, synchronizacja z atomowym wzorcem czasu, wodoszczelność 100M (pływałem z nim w morzu), bez doładowywania słonecznego – 3 miechy na baterii (pełne naładowanie w 24h) Mam go od 9 lat. Nie do zdarcia maszyna.

  • Podobno zegarek sie boi tylko jednej rzeczy: “Braku dostepu do pradu ponad 2 dni” :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona