Xiaomi Mi 10 Android 11 Beta

Masz Xiaomi, Redmi lub POCO? Sprawdź, czy dostaniesz Androida 11

W przypadku smartfonów Xiaomi, posiadanie najnowszego Androida nie jest niezbędne, aby móc korzystać z najświeższego wydania MIUI. Wielu użytkowników oczekuje jednak, że Android 11 pojawi się na ich urządzeniu. Wiadomo już, które modele mogą się go spodziewać.

Xiaomi kupuje się albo dla ceny, albo dla MIUI

Z jednej strony część użytkowników smartfonów Xiaomi to osoby, które totalnie nie są rozeznane w temacie, ale kupują smart-telefony tej marki, bo są tańsze niż urządzenia innych marek. Każdy z Was z pewnością ma w swoim najbliższym otoczeniu niejeden taki przypadek.

Z drugiej natomiast, wielu użytkowników smartfonów Xiaomi to świetnie zorientowane w temacie nowych technologii osoby, które wybierają je nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale też z uwagi na oprogramowanie w postaci przebogatego w funkcje MIUI. To całkiem liczna grupa, która ma wysokie wymagania w stosunku do producenta, również w kwestii aktualizacji.

Xiaomi postara się nie zawieść ich oczekiwań – zaktualizuje pokaźną liczbę swoich smartfonów, jak również marek Redmi, POCO i Black Shark

Android 11 – które smartfony Xiaomi, Redmi, POCO i Black Shark otrzymają aktualizację?

Udostępniona na forum Xiaomi lista zawiera całą masę modeli, jednak nie wszystkie z nich dostępne są w Polsce, dlatego pozwolę sobie je pominąć. Aktualizacji do Androida 11 mogą spodziewać się posiadacze:

  • Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite 5G,
  • Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite,
  • Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Lite,
  • Mi 9T, Mi 9T Pro,
  • Mi A3,
  • Redmi Note 9, Note 9S, Note 9 Pro,
  • Redmi 9, Redmi 9C, Redmi 9A,
  • POCO F2 Pro.

Ponadto aktualizację do Android 11 mają otrzymać również smartfony z serii Black Shark 3 i Black Shark 2. Proces udostępniania nowej wersji systemu operacyjnego ma się rozpocząć już od września 2020 roku, ale nie znamy szczegółowego harmonogramu.

Xiaomi Mi 10 Android 11 Beta
Mi 10 z Android 11 beta (fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl)

Zawiedzeni mogą się natomiast czuć właściciele smartfonów z procesorem Qualomm Snapdragon 845, bowiem oni nie otrzymają aktualizacji do Androida 11 (choć do samego MIUI 12 jak najbardziej). O Xiaomi Mi MIX 3 5G ze Snadpragonem 855 i modemem 5G nawet nie wspominam, ponieważ model ten został całkowicie olany przez producenta.