Przegonić AirPodsy. Huawei FreeBuds Pro to propozycja dla melomanów

Spodziewaliśmy się, że zobaczymy dziś nowe słuchawki True Wireless od Huawei. Stanowią bezpośrednią konkurencję dla AirPodsów Pro od Apple, ale sa znacznie tańsze. Oto Huawei FreeBuds Pro.

Reklama

Huawei FreeBuds Pro – tego Amerykanie nie mają

Konferencja produktowa Huawei przynosi kilka nowych urządzeń. Pierwszymi, które zaprezentowano, były słuchawki Huawei FreeBuds Pro. Ich wygląd mocno przypomina AirPodsy Pro od Apple, ale zgodnie z zapewnieniami producenta, są przełomem na rynku słuchawek TWS. I są wyraźnie tańsze.

Co sprawia, że jest to tak wyjątkowy produkt? Huawei chwali się doskonałą technologią aktywnej redukcji szumów. 11-milimetrowe przetworniki mają zadbać o niespotykane wrażenia dźwiękowe. ANC ma być wspierane przez system mechanicznej stabilizacji, co zapewne odnosi się do tłumienia niepożądanych drgań przetwornika.

Budowa słuchawek ma zapobiegać zniekształceniom dźwięku, jeśli korzystalibyśmy z akcesorium podczas wiejącego wiatru. Głos ma być czysty i dobrze słyszalny za sprawą współpracy trzech mikrofonów. Połączenie z telefonem uzyskiwane jest przez Bluetooth 5.2.

Akcelerator i czujnik położenia Huawei FreeBuds Pro pomogą w automatycznym dostosowywaniu się do aktualnych potrzeb użytkownika. Przewidziano trzy tryby, stopniujące ingerencję aktywnej redukcji szumów – Cozy Mode (najsłabszy), General Mode (umiarkowany) i Ultra Mode (najbardziej wydajny, przydający się na przykład w miejscach o wysokim hałasie zewnętrznym). Bateria ma pozwolić na łącznie 30 godzin pracy.

Dostępność określana jest na październik, a sugerowana cena to 199 euro. Przy okazji polskiej premiery na pewno zyskamy informację o cenie wyrażonej w złotówkach.

Cena Huawei FreeLace Pro

Huawei, przy okazji premiery nowych słuchawek TWS, przypomniał Europejczykom o istnieniu modelu Huawei FreeLace Pro. Zostały one zaprezentowane kilka tygodni temu w Chinach, a teraz zyskały cenę wyrażaną w euro.

Te słuchawki z dużymi, 14-milimetrowymi przetwornikami i oddzielną minitubą basową odznaczają się znakomitym czasem pracy, sięgającym 24 godzin. Można je szybko naładować – już 5 minut ładowania kablem przez USB-C, wystarczy na 5 godzin słuchania muzyki. FreeLace Pro wyposażono w technologię HiPair, pozwalającą na szybkie połączenie się z urządzeniem głównym.

Oczywiście możliwości słuchawek dopełnia aktywna redukcja szumów otoczenia. Za te wszystkie opcje trzeba będzie zapłacić 119 euro. Akcesorium powinno trafić do sklepów jeszcze we wrześniu.

Zobacz też: