apple airpods pro
(fot. Apple)

Nowe AirPods Pro mogą zastąpić Apple Watcha podczas ćwiczeń

Słuchawki Apple AirPods Pro zadebiutowały na rynku ponad 2 lata temu. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej informacji na temat ich następnej generacji. Jak się okazuje, mają one zostać wyposażone w nowe czujniki, które zrobią z nich świetne akcesorium fitnessowe.

Reklama

Słuchawki prześledzą Twój trening

AirPodsy stały się prawdziwym hitem sprzedażowym w ofercie Apple, a ich użytkowników można spotkać niemal na każdym kroku, w tym także na siłowni. Producent pragnie puścić swoim klientom oczko i wyposażyć nową generację modelu Pro w dodatkowe czujniki. Dzięki nim możliwe będzie śledzenie aktywności fizycznej.

Brzmi to znakomicie i możliwe, że wyeliminuje konieczność noszenia Apple Watcha podczas treningu, i kto wie być może również samego iPhone’a. To jednak wersja bardzo optymistyczna, a Apple najprawdopodobniej wciąż będzie wymagał używania któregoś z tych urządzeń podczas treningu. Niewykluczone, że czujniki ruchu pozwolą na doprecyzowanie danych zbieranych przez smartwatcha.

Brzmi znajomo? Nic dziwnego. Pomysł nie jest wcale nowy, bowiem słuchawki Samsung Gear IconX, wydane na rynek w 2018 roku, oferowały czujniki ruchu, funkcję „trenera” oraz wbudowaną pamięć na ulubioną muzykę.

Samsung Gear IconX oferowały funkcję „trenera” już w 2018 roku | fot. Tabletowo.pl

Koreański producent porzucił jednak ten pomysł i kolejne odsłony słuchawek bezprzewodowych nie zostały wyposażone w te funkcje. Czy Apple zaspokoi tę niszę? To się wkrótce okaże.

AirPods Pro 2 z nowym etui i lepszym ANC

Nowe słuchawki to nie tylko dodatkowe czujniki. Obecny czip H1 ma zostać zastąpiony przez nową jednostkę, dzięki której funkcja aktywnej redukcji szumów będzie działać o wiele lepiej. Poprawie ma ulec również jakość dźwięku – po części za sprawą dodania pełnego wsparcia dla bezstratnej jakości muzyki, która od pewnego czasu oferowana jest w usłudze streamingowej Apple Music.

AirPods 3. generacji | fot. Tabletowo.pl

Ponadto, odświeżone ma zostać dołączone etui ładujące, które ma zyskać wodoszczelność. Obecna generacja AirPods Pro jest zabezpieczona przed zachlapaniem wodą lub potem, lecz dotyczy to jedynie samych słuchawek. Przed szkodliwym działaniem wody zabezpieczono dopiero case dla AirPods 3. generacji.

Etui ładujące dla AirPods Pro 2 ma również zyskać niewielki głośnik, pozwalający na wyemitowanie dźwięku w razie zgubienia słuchawek. Dotychczasowe modele emitują dźwięk ze słuchawek, lecz w przypadku ich ładowania, jest on ledwo słyszalny w cichym pomieszczeniu. Dzięki tej nowości, znalezienie słuchawek nie powinno być już problemem.

AirPods Pro 2 mają zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że pojawią się one podczas prezentacji iPhone’ów 14 tej jesieni.