Aha! To na Huawei Finowie zamieniają swoje Nokie 16

Aha! To na Huawei Finowie zamieniają swoje Nokie

Wielu wielkich producentów smartfonów pochodzi z Azji, można by wymienić tutaj południowokoreańskie mocarstwa technologiczne, takie jak Samsung czy LG, lub coraz słabsze, ale jednak jeszcze liczące się tajwańskie HTC. Również producenci z Chin walczą o swoje, takie na przykład Huawei, które zadziwiająco dobrze radzi sobie w.. Finlandii.

Smartfony Huawei często są naprawdę bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Świetnie pokazuje to sukces modelu P8 Lite, czy spore zainteresowanie flagowym P9, również w naszym kraju. Co ciekawe, w Finladii poznano się na tej firmie dość szybko, i to do tego stopnia, że Chińczycy sprzedali tam więcej swoich urządzeń, niż Apple. Znacznie więcej.

Podczas imprezy Huawei, która odbyła się w Helsinkach w zeszłym tygodniu, Fin Mika Engblom powiedział jej uczestnikom, że firma w ciągu pierwszego kwartału 2016 roku sprzedała smartfony na kwotę 10-krotnie wyższą niż Apple. Dało to Huawei pokaźny wskaźnik udziału w rynku krajowym, sięgający 23%. Jednym z powodów, dla których Huawei zawłaszczył sobie prawie jedną czwartą fińskiego rynku, jest fakt, że Chińczycy sprzedali w tym okresie jakieś 30 000 tabletów, wyprzedzając zarówno Apple i Samsunga. Recz jasna największy wpływ na świetne wyniki miała popularność smartfonów takich jak Honor 5C czy Honor Holly Plus, i modele Huawei: P9 Plus, Y3 II i Y6 Pro. Interesująca jest wysoka lokata sprzedażowa Huawei P9 Plus, zwłaszcza, że smartfon przez jakiś czas nie był tak łatwo dostępny, no i jest znacznie droższy od reszty wymienionego towarzystwa.

Dla Huawei to ważne, że znalazło rynek, na którym gromi Apple bez porównania. Na pewno jest to sukces, który firma będzie chciała przenieść na resztę Starego Kontynentu. I istnieje realna szansa, że tak się stanie. Dzięki nadchodzącym nowościom oraz skutecznej kampanii marketingowej powiązanej z sygnowaną marką Leica optyką we flagowych modelach, Huawei będzie w stanie zagnieździć się w umysłach potencjalnych klientów.

 

na zdjęciu wyróżniającym: Huawei P9 Lite

źródło: androidheadlines.com

Obserwuj nas