Ważne

Sprzedażowy hit Huawei już z najnowszą wersją Androida! Marshmallow dostępny dla P8 Lite

Można śmiało powiedzieć, że Huawei P8 Lite jest jednym z najpopularniejszych średniaków – jeśli nie najpopularniejszym. Chińczykom udało się dostarczyć na rynek już ponad 10 milionów egzemplarzy, co jest wynikiem godnym pozazdroszczenia. Z drugiej strony jest to duże zobowiązanie, bowiem baza użytkowników jest naprawdę duża, a ich wymagania wcale nie mniejsze. Dotyczą one również aktualizacji oprogramowania.

Mówiło się, że Android 6.0 Marshmallow dla P8 Lite udostępniony zostanie do końca pierwszego kwartału 2016 roku, czyli do końca marca. Niestety, musiało minąć jeszcze półtora miesiąca, aby pojawiła się możliwość zainstalowania nowej wersji oprogramowania.

Androida 6.0 Marshmallow dla P8 Lite można pobrać i zaistalować na dwa sposoby: poprzez OTA (Over-The-Air) lub ręcznie. Na poniższych screenach możecie zobaczyć, jak to zrobić krok po kroku. W drugim z ww. przypadków, paczkę z nowym systemem należy pobrać stąd (waży ona 1,49 GB).

Pamiętajcie, że powyższa aktualizacja dotyczy wyłącznie modeli z tzw. wolnej sprzedaży, czyli niepochodzących od operatorów. Dla użytkowników takich smartfonów update pojawi się nieco później. Producent informuje też, że przed rozpoczęciem całego procesu wypadałoby (tzn. zaleca się) zrobić kopię zapasową danych.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy już pojawiło Wam się powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow na Waszych P8 Lite. Podzielcie się również wrażeniami z użytkowania nowej wersji systemu, która wnosi ze sobą też nową odsłonę autorskiej nakładki – EMUI 4.0.

Źródło: Huawei

Komentarze

 • DanSlenders

  Znając życie połowa zainteresowanych jakąkolwiek aktualizacją wgrało ją sobie z zachodnich stron wsparcia Huawei już kilka tygodni temu :>

  • LiczySieDystans

   Tak jak mówisz xda działa prężnie i z softem nie ma problemów. Sam posiadam P8 z T Mobile i próżno czekać na aktualizacje gdy tymczasem Marshmallow jest dostępny od początku kwietnia na tamtym forum.

   • Artur Szczesio

    możesz dokładnie podać link bo też mam p8 z t-mobile. Aktualizacja przeszła Ci bez problemu?

  • Kewin Karlos

   Okazuje się, że na południowym Pacyfiku posługują się naszym językiem ;)

 • hsfh

  6.0 do x play to ok 600mb, galaxy S6 ok. 1GB a tu władowali 1,5GB? WTF?

  • Lawstorant

   S6 ma mocno skompresowane OTA. Inaczej zajęłoby ponad 3GB

 • Samuraj

  Czy wiadomo kiedy pianka na P8 ?

 • Diabeł

  A na honora 4 x nadal nie ma.

 • 1,49 GB? Ciekawe, bo RC 2 (beta) w wersji C432B550 ważyła 291 mb.

  PS. Aktualizacji do B560 na razie mi nie znajduje :/

 • A na moim Honorze 7 wreszcie 6.0 :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona