Adobe Lightroom z nowymi możliwościami | Tabletowo.pl

Adobe Lightroom z nowymi możliwościami

Dołącz do dyskusji 0

Lubicie bawić się plikami graficznymi i macie do nich niezłe oko? Zatem powinniście być zadowoleni z nowych możliwości, o które wzbogaciła się właśnie aplikacja Lightroom, sygnowana logo Adobe’a. W wielkim skrócie, aplikacja umożliwia obecnie przechwytywanie scen HDR i zapisywanie ich do wydajnego formatu RAW.

Odświeżona wersja oprogramowania będzie automatycznie skanować wskazany zakres, aby następnie określić idealną ekspozycję i zapisać wygenerowany materiał w formacie Adobe DNG RAW. Programiści zapewniają, że odświeżona wersja programu jest w stanie generować obraz tak dobrej jakości jak ten, który odnajdziemy w aplikacji Adobe Camera Raw oraz Lightroom, dedykowanej dla komputerów stacjonarnych.

Niestety, nie ma róży bez kolców. Firma z oczywistych względów, które można sprowadzić do mocy obliczeniowej poszczególnych smartfonów, ograniczyła wyżej wymienioną funkcjonalność do relatywnie wąskiego grona modeli, pośród których odnajdziemy:  iPhone’a 7/7 Plus,  6S/6S Plus, iPhone’a SE oraz iPad’a Pro 9,7″. Jeżeli zaś chodzi o urządzenia, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android, to na liście znalazły się: Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Google Pixel oraz Pixel XL.

Ilość smartfonów nie rzuca więc na kolana, choć można domniemywać, że nowa aktualizacja za jakiś czas obejmie swoim zasięgiem nieco większy krąg odbiorców. Jeśli jesteście posiadaczami jednego z wyżej wymienionych urządzeń, odświeżoną wersję Adobe Lightroom odnajdziecie już w Waszym domyślnym sklepie z aplikacjami.

źródło: Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona