Ważne
Wiko VIEW

Adobe Lightroom mobile do pobrania również na Androida

Adobe udostępnił w sklepach z aplikacjami dla Androida, jak i iOS, aplikację Lightroom mobile. Pozwala ona na edycję zdjęć poprzez poprawę kolorów czy nakładanie filtrów. Aplikacja jest darmowa, ale nie na zawsze…

Adobe Lightroom mobile już od jakiegoś czasu był możliwy do pobrania na urządzenia z iOS. Dopiero niedawno natomiast aplikacja ta pojawiła się w sklepie Google Play. Jakie funkcje zostały nam udostępnione?

Aplikacja umożliwia synchronizację zdjęć do dysku sieciowego Adobe Creative Cloud, co pozwala na nieograniczony dostęp do zdjęć zarówno na smartfonie, jak i komputerze. Oczywiście główną funkcją Adobe Lightroom mobile jest możliwość ulepszania zdjęć, poprzez nakładanie kilku gotowych filtrów lub poprzez samodzielne dobranie na przykład temperatury, intensywności kolorów czy kontrastu.

Dla osób wykonujących zdjęcia w formacie RAW mam dobrą wiadomość – aplikacja Adobe Lightroom mobile pozwala na edycję takich obrazów, co jest według mnie sporą zaletą.

Adobe Lightroom mobile jest darmowy… ale tylko przez 30 dni. Późniejszy abonament, dający możliwość dalszego wykorzystywania wszystkich funkcji, wiąże się z wydatkiem na poziomie $9,99 miesięcznie.

Jeśli chcecie pobrać Adobe Lightroom mobile, możecie zrobić to klikając w link: Android lub iOS. Niestety, z tego co mi wiadomo, aplikacja nie jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami.

Komentarze

 • PW

  Ciekawy jestem kto da 10$ miesięcznie za “możliwość ulepszania zdjęć, poprzez nakładanie kilku gotowych filtrów
  lub poprzez samodzielne dobranie na przykład temperatury, intensywności
  kolorów czy kontrastu” :)

  • nikt, duża część z tych, którzy to potrzebują i tak i tak ma abonament foto lub creative, a ci co go jeszcze nie mają, za jakiś czas będą mieli, bo ich LR przestanie obsługiwać nowsze rawy…

   Ale dać wersję tylko na telefon to jakaś kpina…

  • to $10 / msc nie jest za appkę tylko pakiet Creative Cloud / Photo

 • Kozubi

  Adobe photoshop express pozwala rowniez na prace na RAWach. Jest za free, tylko jakies dodatkowe funkcje sa za $

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona