Klienci a2mobile też będą mogli korzystać ze swoich smartfonów w UE tak samo, jak w kraju 19
fot. XDA-Developers

Klienci a2mobile też będą mogli korzystać ze swoich smartfonów w UE tak samo, jak w kraju

Nowe zasady, dotyczące roamingu, obowiązują nie tylko tych dużych i znanych operatorów, ale także tych mniejszych, wirtualnych. Wielka Czwórka w postaci Orange, T-Mobile, Play i Plus już zadeklarowała, że dostosuje się do nowego prawa europejskiego. Teraz czas, by zrobili to też ci mniejsi, w tym a2mobile.

Jest to operator, stworzony przez popularną w Polsce grupę Aero2, czyli dostawcę darmowego internetu. Sieć ta korzysta z infrastruktury Plusa. Ale do rzeczy: a2mobile właśnie podzieliło się ze swoimi klientami nowymi stawkami za roaming w Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Islandii i w Lichteinsteinie. Odświeżony cennik obowiązywać będzie od jutra, czyli 15 czerwca 2017 roku.

Nowe stawki w roamingu dotyczą jednocześnie obydwóch ofert tego operatora, czyli Pakiety 3w1 i Niewyczerpalne Pakiety. A więc jak wygląda cennik? W skrócie, minuta połączenia, wysłanie SMS-a oraz MMS-a, a także 1 MB transmisji danych to ten sam koszt, wynoszący 18 groszy. Więcej dowiecie się z tego dokumentu.

Nowy cennik, zgodnie z zasadą Roam Like At Home, dotyczy każdego klienta tego operatora. Koszty w a2mobile, w porównaniu do Plusa, a także do T-Mobile wyglądają o wiele korzystniej.

Warto także zapoznać się z promocją „Roaming międzynarodowy”, w którym to ceny kuszą jeszcze bardziej, ponieważ koszt MMS-a to 10 groszy, a pakiet internetowy 1GB kosztuje zaledwie 10 złotych. Co ciekawe, jeśli nie wykupimy pakietu, ale korzystamy ze wcześniej wspomnianej promocji, to koszt jednego megabajta to 4 grosze. Więcej dowiecie się z podlinkowanego wcześniej dokumentu.

Źródło: Informacja prasowa, XDA-Developers (zdjęcie wyróżniające)