W skrócie: specyfikacja Samsunga Galaxy M30, Motka „z klapką” i coś dla tych, którzy czekają na Pixela 4

Dobry wieczór :) Koniec kolejnego weekendu to stale i niezmiennie kolejne podsumowania tego, czym zaskoczyła nas branża mobilna. Można powiedzieć, że w 2019 roku dzień bez newsów technologicznych to w zasadzie dzień stracony. Dlatego też, abyście mieli to moralne przeświadczenie, że ten dzień nie został spisany na straty, zapraszam do szybkiego zapoznania się z ciekawostkami, które obiegły rynek w sobotę i niedzielę. Po co? Ot, choćby po to, żeby było o czym rozmawiać w poniedziałek przy kawie ze znajomymi.

Specyfikacja i „wizualizacja” Samsunga Galaxy M30

Na pierwszy ogień Samsung. A dokładniej najmocniejszy z planowanych średniaków z linii M – M30. Informacja pojawiła się w sieci dzięki serwisowi Pricekart, który dostarczył dokładną, ładnie wykonaną grafikę wraz z szerokim opisem specyfikacji technicznej. Oczywiście zaczynamy od wyświetlacza, bowiem to właśnie ten element urządzenia będzie odgrywał dla wielu z Was kluczową rolę. Będzie to ekran wykonany w technologii AMOLED, który ma mieć przekątną 6,38 cala, pracując w rozdzielczości Full HD+. Nie zabraknie też charakterystycznej „łezki”, ponieważ producent nie zdecydował się na wygląd nawiązujący do filozofii Infinity-O.

Fot za: Pricekart

Sercem konstrukcji ma być Exynos 7904, którego uzupełniać będzie 6 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika producent przewiduje 128 GB, najpewniej wraz z opcją rozbudowy przez slot microSD. Jeśli chodzi o aparat, Samsung rzekomo zdecydował się na trio 13 Mpix (f/1,9) + 5 Mpix (f/2.2, szeroki kąt) + 5 Mpix (f/2.2). Na froncie ma znaleźć się 16-Mix moduł ze światłem f/2.0. Świetnie prognozuje też bateria o imponującej pojemności 5000 mAh. Warto docenić obecność portu USB-C. Cena oraz dalsze elementy specyfikacji wciąż pozostają nieznane.

Nowa Motorola RAZR?

Uwaga, na początku ważna rzecz. Jest to urządzenie hipotetyczne, czyli takie, które pojawi się na rynku na 50%: albo zadebiutuje, albo nie. Warto jednak zauważyć, że plotka ma w sobie pewną podstawę. Chodzi o zauważenie zgłoszenia patentowego, które jakiś czas temu zgłosiła Motorola. Dość szeroko pisaliśmy o tym zgłoszeniu tutaj, dlatego też wszystkich ciekawych serdecznie zapraszam do lektury tekstu naszego niezawodnego Grześka.

Ciekawostką jest to, że Motorola RAZR 2019 nie będzie „telefonem z klapką”, a raczej jawi się jako składany smartfon z logo legendarnej firmy. O ile samo zgłoszenie patentowe zdaje się być w stu procentach prawdziwe, o tyle istnieją pewne rozbieżności co do tego, czy na obecnym etapie rozwoju składanych smartfonów stworzenie takiego urządzenia jest po prostu możliwe. Mimo wszystko, fajnie popatrzeć na materiał koncepcyjny Waqara Khana. Kto wie, może już za jakiś czas do sieci wycieknie prototyp?

Przez weekend pisaliśmy też dla Was o:

Nokia 9 PureView na pierwszych zdjęciach. To dość zaskakujące, ale wygląda całkiem ładnie

Huawei P20 Pro za 1584 zł? Tą ceną Orange rozbił bank

Baldur’s Gate i Neverwinter Nights na konsole. Czy to się uda?

Apple zmienia politykę sprzedaży produktów? W tle pojawia się iPhone XR

Geralt z Rivii powraca! Monster Hunter World oficjalnie przywitał słynnego Wiedźmina

Google Pixel 4 poszerzy funkcjonalność dual SIM?

Informacja pochodzi od jednego z Googlerów, a ujrzała światło dzienne za sprawą niezawodnej ekipy XDA Developers. Nowe zatwierdzenie w projekcie AOSP podpowiada, że Google modyfikuje właśnie strukturę kodu, który odpowiada za połączenia telefoniczne. Chodzi o funkcje, które w jednym z zatwierdzeń wprost sugerują, że tegoroczny Pixel zaoferuje wsparcie dla obsługi dwóch kart SIM.

Ktoś może teraz powiedzieć, że przecież Pixel 2 jak i Pixel 3 oferują tego typu standard. Cóż. W zasadzie i tak, i nie. Urządzenia bazują na wsparciu dla karty SIM oraz na module eSIM, który dopiero co rozpoczyna swoją rynkową przygodę. Pisząc o tegorocznym Pixelu rysuje się tutaj raczej obraz smartfona, które będzie oferowało ulepszoną łączność wykorzystującą dwie karty SIM. Spore znaczenie ma też to, że nie można jednocześnie bazować na łączności w duecie SIM + eSIM. Jest to więc łączność w trybie Standby.

Jeśli źródła XDA Developers nie mijają się z prawdą, Android Q może na tym polu przynieść szereg usprawnień, gdzie oczywiście najważniejszym będzie możliwość jednoczesnej pracy z wykorzystaniem dwóch kart. Pytanie, czy Google zdecyduje się na usprawnienie duetu SIM + eSIM czy też pójdzie o krok dalej. W chwili obecnej nieco bardziej skłaniałbym się ku tej pierwszej opcji. W tym miejscu trzeba zadać kolejne, równie ważne pytanie: czy urządzenia z linii Pixel 2 i 3 otrzymają aktualizacje, które także da im tę funkcję czy też raczej posiadacze tych urządzeń będą musieli obejść się smakiem?

źródła: Pricekart, Gsmarena, XDA Developers, opr. własne