Samsung Galaxy Z Flip 3

Huawei kończy z kopiowaniem Apple – teraz sugeruje się składanymi smartfonami Samsunga

Huawei nie jest w stanie dogonić Samsunga w rankingach producentów smartfonów – przynajmniej pod względem liczby urządzeń dostarczanych na rynek. Wobec tego, że Chińczycy są wciąż blokowani handlowo przez amerykańską administrację, nie mogą już inwestować w ilość, a nastawiają się na innowacyjność. Być może wyrazi się ona w składanym modelu Huawei Mate V.

Huawei Mate V jak Galaxy Z Flip 3

Prawdę powiedziawszy, trudno nazwać innowacyjnym projekt Huawei Mate V, skoro smartfony z elastycznym ekranem i składające się w formę klapki już istnieją. Mało tego – są całkiem dobrze odbierane przez entuzjastów nowych technologii, czego dowodem jest spore zainteresowanie Samsungiem Galaxy Z Flip 3.

Huawei Mate V
Ta grafika może być już przedawniona – pochodzi z 2020 roku (fot. Let’s Go Digital)

Tak czy siak, Huawei w swoim portfolio nigdy nie miało podobnego urządzenia. Szykuje się więc pierwsza od dawna, solidna „zrzynka” od Samsunga, a nie od Apple. O nadchodzącym urządzeniu wiemy już co nieco. Na przykład, na podstawie szkiców projektowych, jesteśmy w stanie zorientować się, jak będzie wyglądał kieszonkowy składaniec Huawei.

Znamy nawet częściową specyfikację Huawei Mate V. Oczekuje się, że elastyczny wyświetlacz będzie miał przekątną 6,8 cala z otworem na przedni aparat. Z tyłu dostępny będzie pomocniczy ekran o przekątnej 1,35 cala. Tam też znajdziemy cztery obiektywy aparatu, być może powstałe przy pomocy firmy Leica. Sercem smartfona ma być procesor Kirin 9000 lub Qualcomm Snapdragon 888.

Podobieństwo do Samsunga Galaxy Z Flip 3 jest nieprzypadkowe

Huawei może pospieszyć się z realizacją projektu

Zgodnie z doniesieniami z Dalekiego Wschodu, premiera Huawei Mate V może mieć miejsce jeszcze w tym roku. Prawdopodobnym terminem jest grudzień. Jeśli tak, to po raz pierwszy na rynku składanych smartfonów mielibyśmy dwa urządzenia z klapką – od różnych producentów. Ich porównanie byłoby naprawdę interesujące!