smartfon Apple iPhone 6 7 8 Plus logo
fot. stevepb / Pixabay / Polkomtel

Spora awaria w sieci Plus! Nie można się nigdzie dodzwonić

Trwa duża awaria w sieci komórkowej Plus. Operator przyznaje, że pojawiły się problemy z połączeniami. Klienci się niecierpliwią.

Problemy z połączeniami w Plusie

Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz – to tylko kilka z dziesiątek miast w Polsce, w których występują poważne utrudnienia z nawiązywaniem i odbieraniem połączeń w sieci Plus.

Wielu użytkowników zgłasza, że kompletnie straciło zasięg, kolejni zaś ratują się nawiązywaniem kontaktu przez komunikatory internetowe dzięki temu, że dane komórkowe jakimś cudem działają poprawnie. Jeszcze inni mają totalnego pecha: nie działa nic, włącznie z internetem i wysyłaniem SMS-ów.

Sieć Plus nie wystosowała na Facebooku żadnego osobnego komunikatu. Pod jednym z ostatnich postów przedstawiciele sieci przyznali:

Obecnie mogą występować niedogodności związane z połączeniami, technicy pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji. Przepraszamy za utrudnienia.

Serwis downdeterctor.pl zlicza raporty o nieprawidłowo działających usługach w Plusie – na chwilę publikacji tej informacji, o problemach z połączeniami w sieci zaraportowało już tysiące osób.

Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pełne funkcjonowanie sieci zapewne zostanie przywrócone w ciągu minut.


[Aktualizacja] Wygląda na to, że w większości lokalizacji problem został rozwiązany.