tablet nokia t20
Nokia T20 (fot. Nokia Mobile)

Tablet Nokia T20 pozuje na zdjęciu. Do premiery został tydzień

Producenci smartfonów zaczynają rozumieć, że zwiększone zapotrzebowanie na tablety nie minie tak szybko. Dlatego HMD Global przymierza się do premiery urządzenia Nokia T20.

Tablet Nokia coraz bliżej

Na fali powrotów różnych producentów do projektowania i sprzedaży tabletów, popłynie także HMD Global, które opiekuje się mobilną marką Nokia. Firma zdecydowała się przypomnieć o tym, że już niebawem zaprezentuje własne urządzenie z większym ekranem.

Na twitterowym koncie Nokia Mobile pojawiła się krótka zapowiedź tego, czego możemy oczekiwać po nadchodzącym wydarzeniu HMD Global. Przy featurephonie Nokia 3310 4G postawiono spodziewany tablet, ale w taki sposób, by nie zdradzić jego wyglądu.

Przy okazji podano datę premiery sprzętu – będzie to 6 października, co zbiegnie się z inną inauguracją. Tego samego dnia Microsoft planuje uruchomić pierwsze aktualizacje systemu Windows 10 do Windows 11.

Co wiadomo o specyfikacji tabletu Nokia T20?

Nokia T20 ma być urządzeniem z ekranem o przekątnej 10,36 cala, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Trudno o jakiekolwiek dodatkowe szczegóły, poza tym, że tablet powinien zadebiutować w wersji WiFi oraz LTE. Cena ma oscylować w okolicy 1000 złotych, co raczej nie zwiastuje topowej wydajności.

Wszystkich szczegółów dowiemy się podczas przyszłotygodniowej konferencji. Wtedy okaże się, czy wato było czekać na nowy tablet z logo Nokii.