Google Illustrations
(fot. Google)

Google Illustrations – stwórz wyjątkowe zdjęcie profilowe i chroń swoją prywatność

Nie chcesz ustawiać prawdziwego zdjęcia profilowego na koncie Google, a mimo tego chcesz się wyróżnić? Niewykluczone, że nowe narzędzie Google Illustrations jest właśnie dla Ciebie.

Znacznie więcej grafik do wyboru

W usługach Google, takich jak Gmail, Mapy czy Dysk, możemy ustawić grafikę profilową, która będzie reprezentowała nasz profil. Pozwala to chociażby na łatwiejsze odróżnienie konkretnego konta od innych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wgrać zdjęcie twarzy, identycznie jak w przypadku profilu na Facebooku. Należy mieć jednak na uwadze, że takie podejście nie podoba się wszystkim użytkownikom. Osoby ceniące prywatność mogą nie chcieć udostępniać takich wrażliwych danych, jak zdjęcie ich twarzy.

Google Illustrations
(fot. Google)

Z powyższym problemem można sobie poradzić, zapewniając pewną unikatowość profilu. Wystarczy tylko przesłać na serwery Google znalezioną wcześniej grafikę lub stworzyć własną. Co więcej, od teraz będzie można skorzystać z nowego wbudowanego narzędzia.

Google Illustrations to całkiem spory, wcześniej przygotowany zbiór grafik, przedstawiających przyrodę, jedzenie, zwierzęta czy różne aktywności fizyczne. Jak podkreśla firma z Mountain View, każdy powinien znaleźć idealną grafikę dla siebie, niezależnie czy jest smakoszem, zapalonym podróżnikiem czy miłośnikiem kotów.

Google Illustrations
(fot. Google)

Warto dodać, że poszczególne elementy obrazu w Google Illustrations można usuwać lub przesuwać, a także mamy opcję dostosowywania koloru, zarówno dla całej grafiki, jak i jej poszczególnych elementów. Pozwala to stworzyć naprawdę unikalne zdjęcie profilowe, które następnie zobaczymy w Gmailu, Mapach czy innych usługach Google.

Niektórzy muszą jeszcze poczekać

Tym razem priorytetowo zostali potraktowani użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą Androida. To oni mogą już skorzystać z narzędzia Google Illustrations. Funkcja jest już wprowadzona, ale w związku z tym, że proces jest przeprowadzany stopniowo, to niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Google zaznaczyło, że w planach jest udostępnienie Google Illustrations także na iOS oraz w przeglądarkach internetowych na desktopie. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty wydania odpowiednich aktualizacji. Osobom, które nie posiadają sprzętu z Androidem, pozostaje więc jeszcze trochę poczekać.