Samsung Galaxy Watch 4

YouTube Music nie tylko dla smartwatchy Samsunga. Aplikacja trafi też na inne zegarki z Wear OS

Początkowo YouTube Music było dostępne wyłącznie dla posiadaczy nowych zegarków Samsunga. To się jednak zmieni – i to jeszcze w tym tygodniu.

YouTube Music w końcu na różnych smartwatchach z Wear OS

Do tej pory, jeśli ktoś koniecznie chciał korzystać z YouTube Music na smartwatchu z systemem Wear OS, musiał kupić Galaxy Watch 4. Nie było innego wyboru – żaden zegarek z Wear OS 2 nie obsługiwał tej aplikacji. Szczęśliwie taki stan rzeczy nie będzie trwał długo.

Samsung Galaxy Watch 4

Jak na razie, mamy do czynienia jedynie z zapowiedzią Google, dotyczącą uruchomienia odpowiednich aktualizacji, dostępnych dla poszczególnych modeli smartwatchy. Ich dystrybucja rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, ale rozciągnie się w czasie aż do końca tego roku.

Które smartwatche dostaną YouTube Music?

W pierwszej kolejności aktualizację w sklepie Google Play zauważą posiadacze zegarków Fossil Gen 6 (razem z wersją Michael Kors Access 6). Następnie, będą mogły się nią cieszyć inne urządzenia z procesorem Qualcomm Snapdragon Wear 4100:

  • TicWatch Pro 3 GPS,
  • TicWatch Pro 3 Cellular/LTE,
  • TicWatch E3.

Dopiero później Google planuje wprowadzić muzyczną aplikację na inne smartwatche. Być może potrzebuje ona dodatkowych szlifów, by mogła bez przeszkód działać na starszych układach.

Fossil Gen 6 – pierwszy zegarek (po Galaxy Watch 4), który dostanie aplikację YouTube Music

Gigant z Mountain View powinien czuć się zobowiązany dostarczyć aplikację YouTube Music na smartwatche z Wear OS. Po usunięciu Muzyki Play, firma pozostawiła dotychczasowych użytkowników tej usługi z niczym – przynajmniej w świecie wearables. To nawet trochę dziwne, że usługa z ponad 50 milionami subskrybentów nie miała dotąd swojej apki na zegarki – zwłaszcza, że Google dysponuje przecież własnym systemem.

W grunt, że coś zaczęło się w tym temacie dziać. Oby udostępnianie YouTube Music kolejnym modelom smartwatchy szło gładko i sprawnie.