Xiaomi Watch Color 2 (fot. Xiaomi)

Oto nowy Xiaomi Watch Color 2 – inteligentny zegarek z wzorowym czasem pracy

Xiaomi Watch Color był właściwie opaską fitness w formie zegarka. Xiaomi Watch Color 2 idzie tą samą ścieżką, wytyczoną przez poprzednika. Dzięki temu może się pochwalić długim czasem pracy.

Xiaomi Watch Color 2 jako dodatek do smartfona Civi

Xiaomi miało już dziś jedną dużą premierę – chodzi o smartfon Civi, czyli ukłon marki w stronę estetów. Do dobrze wyglądającego telefonu godzi się dobrać jakieś dodatki. Zdaniem firmy, najlepiej pasować do niego będzie zegarek Xiaomi Wach Color 2.

Ponieważ smartwatch ten nie został wyposażony w pełny system operacyjny Wear OS od Google, może być rozpatrywany w kategoriach funkcjonalnej opaski fitness. Niezależnie od terminologii, nie da się obojętnie obejść obok jego zalet.

Brak „ciężkiego” systemu w połączeniu z baterią o pojemności 470 mAh daje całkiem przyjazną mieszankę, która owocuje nawet 12 dniami pracy z dala od ładowarki. Zwykle są to przebiegi osiągalne głównie dla smartbandów. A przecież Xiaomi Watch Color 2 ma całkiem sporawy, okrągły ekran AMOLED o przekątnej 1,43 cala, który też wymaga zasilania.

Cechą wyróżniającą nowy smartwatch jest duża paleta dostępnych wersji kolorystycznych. Zgodnie z nazwą modelu, obudowy oraz paski mogą przybierać różne barwy – białą, czarną lub niebieską. Kolorów pasków jest jeszcze więcej: da się też wybrać opcję czerwoną czy żółtą.

Xiaomi Watch Color 2 (fot. Xiaomi)

Funkcje śledzenia zdrowia? Są. I to dużo

Xiaomi Watch Color 2 nie brakuje praktycznie żadnych ważniejszych czujników. Zmierzy poziom nasycenia krwi tlenem, ma wbudowany GPS, uruchamia jeden ze 117 trybów treningu sportowego oraz jest wodoodporny do 5 ATM. Rzecz w sam raz dla pływaków.

Jak na razie, zegarek będzie można kupić jedynie w Chinach, za 999 juanów (~610 złotych). Nie wiadomo, czy Xiaomi zdecyduje się na jego dystrybucję poza Państwem Środka.