(fot. Xiaomi)

Oto nowy Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition. Co nowego wnosi?

Firma Xiaomi zaprezentowała nowy smartwatch, który nie jest do końca zupełnie nową konstrukcją. Jest to ulepszona, o nowej funkcje, wersja będącego już na rynku od jakiegoś czasu modelu Mi Watch Color. Poznajcie Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition

Mi Watch Color Sports Edition to, jak sama nazwa wskazuje, usportowiona wersja obecnego już na rynku Xiaomi Mi Watch Color. Wiele cech dziedziczy po swoim bracie, jednak jest nieco odmienny, a różnicę zauważą głównie sportowcy, bo do nich skierowany jest najnowszy produkt chińskiej firmy.

Dokładnie tak, jak w przypadku starszego brata, Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition ma rozmiar 46 mm i jest wyposażony w ekran AMOLED o rozdzielczości 454 x 454 px. Nie zapomniano oczywiście o GPS + GLONASS, a sam smartwatch jest bardzo lekki i waży zaledwie 32,5g. Na pokładzie mamy także 120 tarcz do wyboru, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dokładnie taka sama jest również odporność na zanurzenia w wodzie, która wynosi do 50 metrów. Bateria w Xiaomi Mi Color Watch Sports Edition ma także 420 mAh, a samym smartwatchem można płacić, dzięki wbudowanemu NFC. Gdzie więc są te różnice?

Podstawową zmianą, a bardziej nawet dodatkiem, jest obecność aż 117 predefiniowanych ustawień dla poszczególnych sportów. Miłośnik każdego z nich, nawet tych mniej popularnych, na pewno znajdzie taki, który będzie mu odpowiadał. Ponadto na pokładzie znajdziemy sensor SpO2, który zmierzy saturację naszej krwi.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition (fot. Xiaomi)
Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition (fot. Xiaomi)

Jak widać, zmian nie jest wiele, jednak dla osób, które często uprawiają różnego rodzaju aktywności fizyczne, na pewno będą one znaczące. Pozostało pytanie: ile przyjdzie nam zapłacić za taką przyjemność?

Cena Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition

Smartwatch na razie jest dostępny wyłącznie w Chinach. Tam przyjdzie nam zapłacić za niego 699 juanów (równowartość 405 złotych). Do wyboru otrzymamy wersje: Black, Space Blue, Ivory, a także wersje z kolorami pasków, takimi jak: żółty, zielony czy czerwony. Sprzedaż rozpocznie się oficjalnie jutro, tj. 21.10.2020r.