Reklama
kamera GoPro HERO 10 Black
GoPro HERO 10 Black (źródło: GoPro)

GoPro HERO 10 Black oficjalnie. To najlepsza kamera w historii GoPro

GoPro jest jak pampersy czy adidasy – synonimem kamery sportowej. Dziś producent zaprezentował najnowszy model w swojej ofercie – GoPro HERO 10 Black, który jest początkiem nowego rozdziału w historii tej renomowanej i znanej na całym świecie marki.

Reklama

Specyfikacja GoPro HERO 10 Black

Producent już na wstępie podkreśla, że po kilku latach wykorzystywania tego samego procesora obrazu, tylko wspieranego większą ilością pamięci, zdecydowano się zastosować nowy, znacznie bardziej wydajny o oznaczeniu GP2. Ma to zapewnić znaczący krok naprzód w kwestii jakości rejestrowanych materiałów i user experience.

GoPro deklaruje, że włączanie, wyłączanie, przełączanie się pomiędzy trybami i poruszanie się po menu kamery będzie znacznie sprawniejsze i szybsze, a przez to przyjemniejsze dla użytkownika. Posiadacze starszych modeli (w tym także bezpośredniego poprzednika – GoPro HERO 9 Black) z pewnością zauważą różnicę (na plus).

Zastosowanie nowego procesora obrazu w połączeniu z nowymi algorytmami jego przetwarzania ma według deklaracji producenta przełożyć się na jeszcze wyższą jakość zarówno filmów, jak i zdjęć, a także bardziej wydajną stabilizację obrazu, którą GoPro nazwało Hypersmooth 4.0.

Firma podkreśla również, że GoPro HERO 10 Black jest pierwszą na świecie kamerą sportową, która zapewnia rejestrację obrazu w standardzie 2,7K 240 klatek/sekundę, 4K 120 klatek/s oraz 5K 60 klatek/s.

Kolejną, mocną stroną GoPro HERO 10 Black ma być również długi czas pracy na baterii oraz niższe temperatury nawet podczas nagrywania materiałów w wysokiej rozdzielczości. Ponadto kamera jest w pełni wodoszczelna do 10 metrów, więc można używać jej także pod wodą bez konieczności używania ochronnej obudowy.

Specyfikacja GoPro HERO 10 Black obejmuje też sensor o rozdzielczości 23 Mpix oraz dwa kolorowe ekrany: jeden o przekątnej 1,4 cala i drugi 2,32-calowy. Akumulator w tym modelu ma pojemność 1720 mAh (ładowanie przez USB-C) i można go swobodnie wymienić.

Cena GoPro HERO 10 Black

Cena GoPro HERO 10 Black w Polsce została ustalona na 2599 złotych. Kamera jest już dostępna w sprzedaży – można ją kupić m.in. w sklepie Media Expert (również na 20 rat 0%, po 129,95 złotych każda).

Na koniec warto wspomnieć, że GoPro HERO 10 Black nie różni się konstrukcyjnie od GoPro HERO 9 Black, więc wszystkie dedykowane do niej akcesoria (jak baterie, ładowarki, obudowy czy filtry) będą pasować również do jej bezpośredniej następczyni.