GoPro HERO 9 Black
GoPro HERO 9 Black (źródło: GoPro)

GoPro wprowadza na rynek nową kamerkę HERO 9 Black z nagrywaniem w 5K i dwoma kolorowymi ekranami

GoPro jest jednym z najpopularniejszych producentów podręcznych kamerek – często „gopro” używane jest nawet jako ich synonim. Marka zaprezentowała dziś swoją najnowszą propozycję, GoPro HERO 9 Black, która kosztuje niemało, ale oferuje całe mnóstwo ciekawych i przydatnych funkcji.

Reklama

Specyfikacja GoPro HERO 9 Black

Tym, co przykuwa uwagę już na pierwszy rzut oka, jest kolorowy ekran (o przekątnej 1,4 cala) na zewnętrznej stronie kamerki (obok obiektywu aparatu) – producent sam zresztą mocno podkreśla, że zastosował taki wyświetlacz po raz pierwszy (GoPro HERO 8 Black ma monochromatyczny). Po drugiej stronie znajduje się natomiast 2,32-calowy ekran.

Dwa kolorowe wyświetlacze na pewno będą miały apetyt na prąd, dlatego producent umieścił w GoPro HERO 9 Black (wymienny) akumulator o pojemności 1720 mAh (pojemniejszy o 30% w porównaniu do baterii w poprzedniku).

GoPro HERO 9 Black
GoPro HERO 9 Black (źródło: GoPro)

To jednak nie koniec zmian. Nową kamerkę GoPro wyposażono także w sensor obrazu o rozdzielczości 23,6 Mpix. Umożliwia on wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 20 Mpix i nagrywanie filmów w 5K przy 30 klatkach na sekundę. Urządzenie może również strumieniować na żywo wideo do internetu.

Kamera GoPro HERO 9 Black z pewnością będzie mocno eksploatowana przez swoich właścicieli, dlatego producent – jak sam deklaruje – bardzo wysoko ustawił sobie poprzeczkę, aby zapewnić jak najlepszą jakość nagrywania i doświadczenia użytkowania.

Pomoże w tym technologia stabilizacji obrazu HYPERSMOOTH 3.0, a także udoskonalona funkcja korekcji horyzontu (tj. możliwość ustawienia go „na sztywno”). Ponadto użytkownicy dostaną do dyspozycji znany i lubiany tryb TIME WARP (ujęcia poklatkowe w ruchu) oraz HINDSIGHT, czyli nagrywanie w buforze pamięci. Funkcja ta rejestruje na bieżąco, jednak nie zapisuje materiałów na karcie pamięci – dopiero, gdy użytkownik wciśnie przycisk, zapisze ostatnie 30 sekund.

Wiele osób z pewnością zrobi też użytek z funkcji SCHEDULED CAPTURE, tj. możliwości ustawienia godziny automatycznego rozpoczęcia nagrywania wideo, a także LIVE BURST (ruchome zdjęcia – rejestrowane jest 1,5 sekundy przed i po wykonaniu fotografii). Do tego jest również opcja DURATION CAPTURE tj. możliwość odgórnego ustalenia czasu nagrywania.

Jeśli natomiast chodzi jeszcze o „suche dane techniczne”, to specyfikacja GoPro HERO 9 Black obejmuje także m.in. WiFi, Bluetooth, funkcję zapisu zdjęć i dźwięku w formacie RAW, dźwięk stereo, GPS, trzy mikrofony, USB-C, slot na kartę pamięci microSD i wsparcie dla szybkiego ładowania 1,5 A. Obudowa kamery jest wodoszczelna (do 10 m).

Cena GoPro HERO 9 Black

Cena GoPro HERO 9 Black została ustalona w Polsce na 2299 złotych. Kamera jest już dostępna w sklepie internetowym GoPro – wysyłka rozpocznie się od najbliższego poniedziałku, 21 września 2020 roku.