Battefield 2042
fot. EA

Battlefield 2042 oficjalnie opóźniony! Mimo to zagramy jeszcze w tym roku

Potwierdziły się plotki, które ostatnio trafiły do sieci. Premiera Battlefield 2042 została opóźniona! Całe szczęście nie potwierdziła się informacja o przesunięciu wydania gry na przyszły rok.

Emocje wokół premiery

Battlefield 2042 to tytuł, który od samego początku budzi wśród graczy bardzo wiele emocji. Wysoka cena, kontrowersyjna przepustka sezonowa czy brak kampanii dla pojedynczego gracza, to tylko kilka przykładów, które podzieliły fanów już na sporo przed premierą. Całe szczęście są też i takie elementy, w przypadku których praktycznie nikt nie ma wątpliwości, jak chociażby dobrowolny cross-play, który będzie działał wśród konsol i pecetów.

A to jest Szarik - pies robot w Battlefield 2042. Każda dobra gra przecież musi teraz mieć pieska
Od pierwszych zapowiedzi Battefield 2042 wzbudza wiele emocji (fot. EA)

Battlefield 2042 zalicza opóźnienie

Od kilku dni do sieci trafiały informacje sugerujące, że data premiery gry wyznaczona pierwotnie na 22 października, miałaby być zagrożona przesunięciem na początek 2022 roku. Dziś te informacje częściowo się potwierdziły.

Jak poinformowało EA za pośrednictwem oficjalnego profilu Twitterowego gry, Battlefield 2042 nie ujrzy światła dziennego we wcześniej wyznaczonym terminie. Całe szczęście plotki potwierdziły się tylko częściowo, gdyż nie będziemy musieli czekać aż do przyszłego roku. Gra zaliczy „tylko” miesięczną obsuwę. Nowa data premiery gry na wszystkich platformach została wyznaczona na 19 listopada 2021 roku.

Battlefield 2042 - Przesunięcie premiery
Komunikat na temat przesunięcia premiery Battlefield 2042 (fot. EA\DICE)

Jak czytamy w wydanym przez twórców komunikacie, powodem takiej sytuacji jest utrudniony proces tworzenia gry z uwagi na ciągle obowiązujący tryb pracy zdalnej. Na pocieszenie deweloperzy podzielili się informacją, że jeszcze w tym miesiącu powinna wystartować otwarta beta, w ramach której wszyscy będą mieli okazję zapoznać się z wczesnym buildem gry.