Logo Battlefield Mobile

Wiemy, kiedy ruszą pierwsze testy Battlefield Mobile

Gra Battlefield 2042 ukaże się dopiero pod koniec października. Wygląda jednak na to, że nie jest to jedyna strzelanka od EA, w jaką zagramy jeszcze w tym roku. Już od kwietnia mówiło się o istnieniu mobilnego odłamu kultowej serii, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się, kiedy ruszą pierwsze beta testy Battlefield Mobile.

Kiedy beta Battlefield Mobile?

Choć sztandarowy tytuł Electronic Arts zadebiutuje na urządzeniach mobilnych dopiero w 2022 roku, testy mają się rozpocząć już jesienią br. Jak łatwo się domyślić, nad Battlefield Mobile nie pracuje DICE, tylko zdecydowanie mniejszy deweloper – Industrial Toys. Oryginalny zespół obecnie zajmuje się Battlefield 2042, nadzorując jedynie produkcję mobilnej gry. Tytuł ma już swoją stronę w Sklepie Google Play, więc nie ma w tym ogłoszeniu żadnego przypadku.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie społeczności gry, w pierwszej kolejności dostęp do Battlefield Mobile otrzymają gracze w Indonezji oraz Filipinach. Na tę chwilę jest mowa o tym, że testy obejmą tylko urządzenia z systemem Android, ale w niedalekiej przyszłości Electronic Arts planuje rozszerzać dostępność tego tytułu o kolejne regiony.

Zawartość bety Battlefield Mobile

Wersja testowa gry będzie zawierać jedynie mapę Grand Bazaar oraz kultowy już dla serii tryb Conquest. Wiemy także, że tytuł nie zawrze w sobie mechanik pay-2-win, umożliwiając graczom jedynie zakup przedmiotów kosmetycznych. Nie wyklucza to jednak wprowadzenia przepustek sezonowych, które umożliwią generowanie kolejnych profitów z produkcji.

Warto też wspomnieć o tym, że Battlefield Mobile jest projektowane pod urządzenia obsługujące system Android 7.0 Nougat i nowszy. Z pewnością nie będzie to jednak tak rozwinięta produkcja, jak jakikolwiek stacjonarny Battlefield. Mimo wszystko cieszy fakt, iż Electronic Arts jest zainteresowane wprowadzaniem swoich największych marek na rynek gier mobilnych.

Wbrew stałym opiniom hardkorowych graczy, na mobilnych platformach można znaleźć wiele godzin rozrywki na wysokim, porównywalnym do stacjonarnych sprzętów poziomie. Mnóstwo świetnych gier niezależnych ma swoje mobilne adaptacje. Patrząc po przykładzie Electronic Arts, wielkie studia także coraz śmielej patrzą w kierunku segmentu mobilnego. Można być więc pewnym, że nie jest to ostatni raz, kiedy słyszymy o dużych markach zmierzających na smartfony.