Nowe, czarne słuchawki do PlayStation 5

Nowy kolor słuchawek do PlayStation 5. Headset Pulse 3D powraca do akcji

Ostatnia aktualizacja oprogramowania PlayStation 5 przyniosła wiele zmian dotyczących dźwięku. Pojawiło się wsparcie dla 3D Audio bez słuchawek, a znany headset Pulse 3D doczekał się obsługi korektora dźwięku z poziomu menu konsoli. W ton tych zmian, Sony zaprezentowało nowy wariant kolorystyczny słuchawek.

Reklama

Pulse 3D Midnight Black – czarne jak noc

Na początek informacja dla wszystkich posiadaczy słuchawek Pulse 3D. Nowy model nie różni się sprzętowo od białych słuchawek, które miały swoją premierę wraz z PlayStation 5. Różnica jest tylko kolorystyczna. Midnight Black – w oficjalnym tłumaczeniu Nocna Czerń – to kolor mający łatwo się komponować z czarnymi kontrolerami Dual Sense, które jakiś czas temu zostały wprowadzone przez Sony na rynek.

Co najważniejsze, czarne słuchawki mają zostać rozesłane do marketów już w przyszłym miesiącu. Sony jeszcze nie opublikowało ich oficjalnej ceny, lecz trudno się spodziewać, iż przekroczy ona 500 złotych.

Czarny Dual Sense oraz Pulse 3D komponują się ze sobą fenomenalnie (źródło: PlayStation Blog)
Czarny Dual Sense oraz Pulse 3D komponują się ze sobą fenomenalnie (źródło: PlayStation Blog)

Mamy już czarne kontrolery i czarne słuchawki. Kiedy wreszcie dostaniemy czarną konsolę?

Pulse 3D okiem właściciela PlayStation 5

Jakoś tak się złożyło, że na początku miesiąca kupiłem białe Pulse 3D do swojej konsoli. Tutaj zaznaczę, że wcześniej nie miałem styczności ze słuchawkami o wartości powyżej 200 złotych, więc taki zakup jest potężną poprawą jakości dla moich uszu. Jak się jednak okazało, nie tylko cenowej.

Sprzęt zdecydowanie nie męczy głowy, a jakość dostarczanego dźwięku jest bardziej niż zadowalająca. Najlepiej jednak sprawdzają się w momencie, gdy ogrywana produkcja wspiera dźwięk przestrzenny. 3D Audio wspomagane przez wibracje Dual Sense, okazały się w moim przypadku małą rewolucją. Każde słuchawki niewspierające dźwięku przestrzennego stają się dla mnie teraz lekkim nieporozumieniem.

Jeżeli pracujecie sporo przy komputerze, Pulse 3D bez problemu zadziałają także na komputerach. Jakość dźwięku z mikrofonu przy rozmowach jest bardzo zadowalająca, przez co w dobie pracy zdalnej słuchawki te stały się moim domyślnym sprzętem domowym. Jeżeli więc preferujecie czarny kolor dla akcesoriów, z pewnością warto wzbogacić swoje PS5 o ten headset.

Wpisy, które Cię zainteresują: