Google Wiadomości (fot. Google)

Wiadomości Google zyskają funkcję, która przypomni o odpisaniu na SMS-a

Większości z nas zdarzyło się chociażby raz zapomnieć, aby odpowiedzieć na ważnego SMS-a. Na szczęście, dzięki nowej funkcji w aplikacji Wiadomości Google, takie sytuacje mogą zdarzać się odczuwalnie rzadziej.

Wiadomości Google będą sugerować odpowiedź na SMS-a

Setki powiadomień z serwisów społecznościowych, komunikatorów i innych aplikacji, kilkadziesiąt wiadomości i kilka połączeń telefonicznych w ciągu dnia, a to wszystko, gdy wiecznie brakuje nam czasu. W takim natłoku łatwo jest przegapić niektóre powiadomienia lub zapomnieć o odpisaniu na ważnego SMS-a czy e-maila.

Google najwidoczniej zdaje sobie z tego sprawę. Firma z Mountain już wcześniej wprowadziła w Gmailu funkcję przypominania e-maili, na które nie odpisaliśmy, a możliwe, że powinniśmy to zrobić.

Jak informuje serwis XDA Developers, powołując się na zmiany zauważone w kodzie, podobne rozwiązanie może niebawem trafić do aplikacji Wiadomości Google. W założeniach mechanizm ma działać na zbliżonej zasadzie. Specjalnie przygotowane algorytmy będą starały się ustalić, które wiadomości mogą być ważne dla użytkownika. Następnie, gdy przez określony czas nie odpiszemy na taką wiadomość, to może pojawić się stosowane przypomnienie.

Wiadomości Google
(fot. XDA Developers)

Po włączeniu nowej funkcji, na górze listy przeprowadzonych rozmów, będą wyświetlane wiadomości, o których „mogliśmy zapomnieć”. Cały proces podpowiadania ma być przeprowadzany automatycznie i najpewniej algorytmy będą brały pod uwagę kilka różnych zmiennych.

Niestety, musimy jeszcze trochę poczekać

Należy mieć na uwadze, że opisywana funkcja jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie prac i nie jest dostępna nawet dla zainteresowanych testerów. Obecnie udało się tylko znaleźć zmiany w kodzie, które sugerują wdrożenie takiej opcji do aplikacji Wiadomości Google.

W związku z powyższymi uwagami, trudno wskazać kiedy należy spodziewać się udostępnienia nowości u wszystkich użytkowników. Niewykluczone, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Warto dodać, że ostatnio aplikacja Wiadomości Google otrzymała ważną zmianę, której zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa i prywatności. Twórcy zdecydowali się bowiem wprowadzić szyfrowanie end-to-end, a więc niepowołane osoby, a nawet Google, nie mają dostępu do prowadzonych konwersacji.