Samsung Galaxy S22 Ultra bez sensora 200 Mpix. Producent pozostanie przy obecnych rozwiązaniach

Topowy smartfon Samsunga na rok 2021, czyli Galaxy S21 Ultra, został wyposażony w główny sensor o rozdzielczości 108 Mpix. Oczekiwaliśmy, że nadchodzący przyszłoroczny flagowiec otrzyma całkowicie nową matrycę, o wyższej rozdzielczości. Najnowsze informacje sugerują, że Samsung Galaxy S22 Ultra jednak może nie dostać większych zmian pod względem możliwości fotograficznych.

Reklama

Samsung Galaxy S22 Ultra ze starszą matrycą główną

Ostatnio pisaliśmy o premierze całkowicie nowych sensorów Samsunga – ISOCELL HP1 o rozdzielczości 200 Mpix oraz 50 Mpix ISOCELL G5. Nikogo nie powinienem zaskoczyć, mówiąc, że topowe smartfony Samsunga z dopiskiem Ultra są bardzo zaawansowanymi urządzeniami, wyposażonymi w najbardziej zaawansowane komponenty, chociaż producent ceni sobie sprawdzone technologie i wszelkie nie do końca sprawdzone eksperymenty pozostawia bardziej gadżeciarskiej serii Z Fold.

Prawdopodobnie z tego względu Samsung Galaxy S22 Ultra nie otrzyma najnowszego flagowego sensora ISOCELL H1 o rozdzielczości 200 Mpix, a producent pozostanie przy 108-megapikeslowym, autorskim modelu S5KHM3, znanym między innymi z Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (źródło: Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Ponadto, najmocniejszy koreański flagowiec ma otrzymać trzy inne moduły aparatów – w tym jeden ultraszerokokątny o rozdzielczości 12 Mpix. Co ciekawe ma być on wyposażony w optyczną stabilizację obrazu.

Dodatkowo znajdą się tu jeszcze 2 pozostałe moduły – najprawdopodobniej będą to dwa teleobiektywy z 3-krotnym przybliżeniem optycznym oraz peryskopowy z 10-krotnym, bezstratnym zoomem, o rozdzielczości 10 Mpix. Producent także zrezygnował z sensora ToF na rzecz laserowego autofocusu.

Samsung Galaxy S22 Ultra ma otrzymać obiektyw do selfie 40 Mpix. Ponownie jest to ta sama jednostka, z którą mieliśmy przyjemność w Galaxy S21 Ultra. Topowy model S22 Ultra, tak samo jak obecny flagowiec Koreańczyków będzie wspierał rysik S Pen, w zastępstwie za linię Note, która niestety w tym roku nie miała premiery.