Samsung Galaxy S22 Ultra bez sensora 200 Mpix. Producent pozostanie przy obecnych rozwiązaniach

Topowy smartfon Samsunga na rok 2021, czyli Galaxy S21 Ultra, został wyposażony w główny sensor o rozdzielczości 108 Mpix. Oczekiwaliśmy, że nadchodzący przyszłoroczny flagowiec otrzyma całkowicie nową matrycę, o wyższej rozdzielczości. Najnowsze informacje sugerują, że Samsung Galaxy S22 Ultra jednak może nie dostać większych zmian pod względem możliwości fotograficznych.

Samsung Galaxy S22 Ultra ze starszą matrycą główną

Ostatnio pisaliśmy o premierze całkowicie nowych sensorów Samsunga – ISOCELL HP1 o rozdzielczości 200 Mpix oraz 50 Mpix ISOCELL G5. Nikogo nie powinienem zaskoczyć, mówiąc, że topowe smartfony Samsunga z dopiskiem Ultra są bardzo zaawansowanymi urządzeniami, wyposażonymi w najbardziej zaawansowane komponenty, chociaż producent ceni sobie sprawdzone technologie i wszelkie nie do końca sprawdzone eksperymenty pozostawia bardziej gadżeciarskiej serii Z Fold.

Prawdopodobnie z tego względu Samsung Galaxy S22 Ultra nie otrzyma najnowszego flagowego sensora ISOCELL H1 o rozdzielczości 200 Mpix, a producent pozostanie przy 108-megapikeslowym, autorskim modelu S5KHM3, znanym między innymi z Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (źródło: Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Ponadto, najmocniejszy koreański flagowiec ma otrzymać trzy inne moduły aparatów – w tym jeden ultraszerokokątny o rozdzielczości 12 Mpix. Co ciekawe ma być on wyposażony w optyczną stabilizację obrazu.

Dodatkowo znajdą się tu jeszcze 2 pozostałe moduły – najprawdopodobniej będą to dwa teleobiektywy z 3-krotnym przybliżeniem optycznym oraz peryskopowy z 10-krotnym, bezstratnym zoomem, o rozdzielczości 10 Mpix. Producent także zrezygnował z sensora ToF na rzecz laserowego autofocusu.

Samsung Galaxy S22 Ultra ma otrzymać obiektyw do selfie 40 Mpix. Ponownie jest to ta sama jednostka, z którą mieliśmy przyjemność w Galaxy S21 Ultra. Topowy model S22 Ultra, tak samo jak obecny flagowiec Koreańczyków będzie wspierał rysik S Pen, w zastępstwie za linię Note, która niestety w tym roku nie miała premiery.