odnowiony iPhone jak nowy Swappie
źródło: Swappie

Odnowiony iPhone „jak nowy” od Swappie

Odnowiony iPhone jak nowy to obiekt zainteresowania wielu osób. Coraz więcej firm, w tym również operatorów telekomunikacyjnych, decyduje się włączyć do swojej oferty takie urządzenia. Od teraz klienci z Polski mogą je również kupić na stronie Swappie.

Odnowiony iPhone jak nowy od Swappie

W przesłanej informacji prasowej Swappie określa się „czołową europejską platformą odnawiania i sprzedaży smartfonów iPhone”, a także podaje, że działa od pięciu lat i przez ten czas kupiło, odnowiło oraz sprzedało kilkaset tysięcy iPhone’ów. Ponadto firma może się pochwalić bardzo wysoką oceną w serwisie Trustpilot, bo aż 4,6 na 5 na podstawie ponad 10000 recenzji. W ostatnim czasie pojawiło się też sporo opinii klientów z Polski, choć oficjalnie poinformowano o wejściu na polski rynek dopiero dziś.

Firma ma fiński rodowód i jest obecna na 15 rynkach europejskich, w tym od teraz również w Polsce. Klienci mogą kupić u niej modele od iPhone 7 do iPhone 12, a ich ceny zaczynają się już od 499 złotych, w zależności od kondycji – do wyboru są trzy: uczciwy (tj. z mocno widocznymi śladami użytkowania, jak głębokie wgniecenia i rysy), bardzo dobry i jak nowy.

odnowiony iPhone jak nowy Swappie

Fińska firma deklaruje, że odnowiony iPhone będzie działał jak nowy, ponieważ przechodzi 52-stopniową weryfikację, a w razie potrzeby jest naprawiany i wymieniane są niezbędne elementy. Cały proces odbywa się we własnych centrach technologicznych w Helsinkach (Finlandia) lub Tallinie (Estonia).

Finowie informują, że zamówiony smartfon zostanie dostarczony kurierem w ciągu 1-3 dni i będzie objęty 12-miesięczną gwarancją. Klient może jednak wydłużyć tę ostatnią nawet na okres trzech lat, oczywiście za dodatkową opłatą. W przypadku niezadowolenia lub rezygnacji zwrot jest bezpłatny.

odnowiony iPhone jak nowy Swappie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, iż fińska firma zatrudnia 850 osób oraz szczyci się tym, że nawet trzykrotnie wydłuża żywotność iPhone’a, dzięki czemu chroni środowisko, ponieważ – jak podaje Apple – wyprodukowanie iPhone’a 11 wymaga emisji 56 kg CO2 i zużycia ~900 litrów wody. Ponadto informuje, że Polska stanowi 5. największy kraj po Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii, w którym działa.

Polska to strategiczny rynek nie tylko ze względu na dobre statystyki i otwartość Polaków na technologie mobilne.Sami Marttinen, prezes Swappie
odnowiony iPhone jak nowy Swappie
źródło: Swappie