Google Pay płatności zbliżeniowe terminal płatniczy
źródło: Bank Pekao

Płatności Google Pay już możliwe dla klientów firmowych Banku Pekao

Bank Pekao nie był pierwszą instytucji finansowych, które wprowadziły system płatności Google Pay dla swoich klientów, ani nawet jedną z pierwszych. Jeśli ktoś jest klientem biznesowym tego banku, to na opcję płacenia przez Google Pay czekał aż do teraz.

„Nowość” w Banku Pekao

Bank Pekao podjął temat płatności przez Google Pay dopiero pod koniec ubiegłego roku, kiedy większość instytucji finansowych w Polsce już od dawna umożliwiała klientom regulowanie rachunków za pomocą tego standardu. Jednak nawet wtedy płatności telefonem nie były możliwe dla klientów biznesowych. Dziś bank ogłosił, że to się zmienia.

aplikacja PeoPay Bank Pekao
Do końca ubiegłego roku płatności zbliżeniowe możliwe były tylko przez PeoPay (źródło: Bank Pekao)

Jak podało biuro prasowe Banku Pekao, płacić za pomocą Google Pay mogą klienci firmowi posiadający kartę Mastercard oraz debetową kartę Visa Business.

Karta staje się wirtualnym narzędziem płatniczym – nie potrzebujemy mieć przy sobie plastikowej karty, żeby zrobić zakupy lub wypłacić gotówkę. Klienci firmowi Banku Pekao mają już możliwość dokonywania płatności przy użyciu Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay, a teraz udostępniliśmy kolejną nowoczesną metodę płatności mobilnych za pośrednictwem Google Pay.Tomasz Nowakowski, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao S.A.

Żeby skorzystać z Google Pay, wystarczy dodać firmową kartę bezpośrednio w aplikacji Google Pay, wpisując jej dane, a następnie potwierdzić aktywację karty w Google Pay kodem weryfikacyjnym otrzymanym w wiadomości SMS.

Bank Pekao długo „bronił się” przed uruchomieniem Google Pay. Ponieważ za pomocą aplikacji PeoPay oferowano płatności zbliżeniowe HCE, proces wdrażania obcego standardu był odkładany w czasie. Na szczęście coraz więcej decyzji w Pekao podejmowano ku wygodzie klienta, który teraz – niezależnie od tego, czy ma konto indywidualne czy firmowe – może korzystać z powszechnie przyjętego Google Pay.