Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Bank ponownie w Polsce, ale wyłącznie w cyfrowej formie

Zapewne kojarzymy Raiffeisen Bank – instytucja finansowa zniknęła z naszego kraju po tym, jak wcielono ją do BNP Paribas w 2019 roku. Teraz zapowiedziano uruchomienie w Polsce innego banku, choć o podobnej nazwie – Raiffeisen Digital Bank.

Reklama

Raiffeisen Digital Bank

W informacji prasowej Raiffeisen Centrobank AG czytamy, że niebawem do Polski zawita aplikacja Raiffeisen Digital Bank. To proste rozwiązanie dla osób poszukujących elektronicznej bankowości oraz szybkich pożyczek gotówkowych, w pełni opartych na mobilnym procesie wnioskowania.  Kamil Niewiatowski – Country Manager Raiffeisen Digital Bank na Polskę – podał:

„Tworząc aplikację, zastosowaliśmy najnowsze rozwiązania technologiczne, ponieważ chcemy, by doświadczenie korzystania z niej było możliwie najlepsze. Potrzeby klientów są dla nas najważniejsze – zarówno pod względem wygody, jak i bezpieczeństwa.”

Pierwszym produktem marki będzie pożyczka gotówkowa dla klientów indywidualnych – do 100 tys. złotych, z okresem spłaty do 60 miesięcy. Aplikacja ma być z czasem rozszerzana o skorzystanie z innych usług.

Najpierw Polska, później reszta świata

Co ciekawe, Polska będzie pierwszym krajem, w którym zostanie uruchomiony Raiffeisen Digital Bank. Twórcy tego rozwiązania finansowego są zdania, że to idealne miejsce na start takiego biznesu.

„Polacy są gotowi na korzystanie z w pełni cyfrowych usług i produktów bankowych. Chcemy być częścią tego dynamicznie rozwijającego się obszaru, dlatego stworzyliśmy markę odpowiadającą na zapotrzebowanie rynku oraz konsumentów.”

Strona internetowa poświęcona nowemu produktowi już działa. Usługa jeszcze nie funkcjonuje – możemy zostać o tym poinformowani w odpowiednim momencie, jeśli pozostawimy swojego maila i zapiszemy się na newsletter. Jeśli Raiffeisen Centrobank AG, będący właścicielem Raiffeisen Digital Bank, uda się wprowadzić nową markę i spopularyzować ją na rynku w Polsce, nie wyklucza się rozwoju w innych regionach.