Instagram

Instagram nie działa! Problem pojawia się w wielu krajach, nie tylko w Polsce

Coraz więcej użytkowników Instagrama zgłasza problemy z działaniem aplikacji. Jak się okazuje, występują one na ogromną skalę.

Instagram ma dużą awarię

Z różnych stron świata nadciągają raporty o utrudnieniach w dostępie do serwisu Instagram. Na Twitterze i w innych serwisach społecznościowych mnożą się skargi poirytowanych użytkowników aplikacji. Nie mogą się oni zalogować do Instagrama – nie tylko przez apkę na Androidzie czy iOS, ale także za pośrednictwem przeglądarki internetowej na desktopie.

Pierwsze zgłoszenia w serwisie downdetector.pl w naszym regionie pojawiły się przed godziną 10:00, po czym sytuacja się uspokoiła. Teraz Instagram ponownie przeżywa jakiś kryzys – liczba zgłoszeń przekroczyła 2000 i wciąż rośnie.

Niektórzy z użytkowników zdołali zalogować się do Instagrama, ale nie są w stanie odświeżyć kanału aktualności (tak jest na przykład w moim wypadku), pozostawiać lajków przy postach czy oglądać Stories, nie mówiąc już o możliwości dodawania postów czy Relacji.

Nie wydaje się, żeby awaria miała coś wspólnego z innymi serwisami Facebooka – platforma społecznościowa działa bez zarzutu, podobnie jak komunikator Messenger. Wygląda na to, że usterki dotyczą tylko Instagrama.

Kiedy problem zostanie rozwiązany?

Instagram nie opublikował żadnego oświadczenia ani nawet nie potwierdził problemu, więc nie jest jasne, kiedy serwis zacznie działać, jak należy. Musimy więc czekać.