instagram
(źródło: pixabay)

Instagram zyskuje tłumacza w Stories i lepsze zarządzanie kartą Eksploruj

Do aplikacji Instagram zaczynają być wdrażane dwie nowości. Pierwsza pomoże osobom, które nie znają języka obcego. Z kolei druga powinna pozytywnie wpłynąć na jakość treści wyświetlanych w sekcji Eksploruj.

Reklama

Tłumaczenie Stories

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na Instagramie obserwować konta z całego świata, co robi wielu użytkowników. Nie zawsze jednak możliwe jest łatwe zrozumienie tego, co dokładnie zostało wrzucone na relację. Szczególnie, gdy nie znamy dobrze obcego języka, a tekstu jest naprawdę sporo.

Twórcy serwisu społecznościowego postanowili złagodzić opisany przed chwilą problem. W tym celu zdecydowali się na wdrożenie tłumacza, który przetłumaczy tekst umieszczony w materiałach dodanych do Stories. W celu skorzystania z przygotowanej funkcji wystarczy dotknąć ikonę umieszczoną w górnym lewym rogu, sugerującą możliwość przetłumaczenia tekstu.

Instagram
(fot. The Verge)

Dowiedzieliśmy się, że nowość docelowo zostanie wdrożona u wszystkich użytkowników na całym świecie. Na obecnym etapie rozwoju obsługiwanych jest 90 języków, ale należy oczekiwać, że lista będzie sukcesywnie powiększana o kolejne pozycje.

Warto dodać, że to już kolejna funkcja tłumacza dostępna na Instagramie. Wcześniej firma wprowadziła możliwość tłumaczenia biografii, podpisów pod zwykłymi postami, a także komentarzy.

Co ciekawe, niewykluczone, że niebawem dołączy również opcja automatycznego tłumaczenia audio. Niestety, nie zostały ujawnione żadne szczegóły, oprócz krótkiego wzmianki, że tłumaczenia audio nie jest dostępne „w tej chwili”.

Lepsza kontrola nad treściami

Kolejna funkcja ogłoszona przez Instagrama ma pozytywnie wpłynąć na treści pojawiające się w karcie Eksploruj, czyli miejscu, w którym możemy odkryć ciekawe zdjęcia, posty i relacje dobrane na podstawie naszych upodobań.

Instagram
(fot. Instagram)

Nowa opcja nazywa się Kontrolą poufnych treści i umożliwia dostosowanie wyświetlania „wrażliwych treści”. Jeśli użytkownik zdecyduje się włączyć najwyższy poziom ochrony, to nie powinien zobaczyć zdjęć czy filmów, które niekoniecznie łamią regulamin serwisu, ale mogą chociażby zawierać podtekst seksualny.

Funkcja kontroli dostępna jest w ustawieniach aplikacji. W związku z tym, że proces wdrażania przeprowadzany jest etapami, to niektórzy użytkownicy muszą jeszcze trochę poczekać na nową opcję zarządzenia treściami.