10. rocznica facebook messenger 10th anniversary
10. rocznica Facebook Messenger (źródło: Facebook)

Dziesięć lat minęło jak jeden dzień. Messenger otwiera wór prezentów z okazji okrągłej rocznicy

Czas pędzi jak strzała. Dokładnie dziesięć lat temu Facebook postanowił wydać osobną aplikację, umożliwiającą wymianę wiadomości pomiędzy użytkownikami serwisu. Tak oto powstał jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie, który jako jeden z nielicznych programów może pochwalić się przekroczeniem imponującego progu ponad pięciu miliardów pobrań ze Sklepu Google Play. I właśnie z tej okazji do Messengera zawitać ma w najbliższym czasie garść pokaźnych nowości.

Reklama

Facebook Messenger – urodzinowy przegląd nowości

Gigant mediów społecznościowych zdecydował się nieco urozmaicić ankiety dostępne w ramach konwersacji grupowych poprzez nadanie im bardziej towarzyskiego charakteru. Od teraz każdy uczestnik rozmowy będzie mógł utworzyć krótki kwestionariusz, składający się z pytań pokroju „Kto z Was… ?”, aby następnie móc zagłosować na osobę, która jego zdaniem ma największe szanse na znalezienie się w opisywanej sytuacji. Treść można wybrać spośród gotowych przykładów lub dowolnie ją dostosować wedle własnego uznania.

10. rocznica facebook messenger 10th anniversary
Messenger (źródło: Facebook)

Kolejna nowość, obecnie regionalnie ograniczona jedynie do użytkowników znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych, to możliwość wysłania danej osobie symbolicznej sumy pieniędzy za pośrednictwem usługi Facebook Pay. Po kliknięciu w specjalną ikonę znajdującą się przy poście z życzeniami i uzupełnieniu szczegółów dotyczących dokonywanej transakcji, solenizant otrzyma stosowne powiadomienie.

Do Messengera zawitały również kolekcja okolicznościowych naklejek, motywy oraz efekty rozszerzonej rzeczywistości, pozwalające jeszcze lepiej wczuć się w urodzinową atmosferę. Pojawiło się także nowe „soundmoji” – tort ze świeczkami. Po jego wyborze odtworzona zostanie doskonale wszystkim znana piosenka z życzeniami. Dymki wiadomości można natomiast przyozdobić dodatkowymi efektami wizualnymi.

W bliżej nieokreślonej przyszłości możliwe będzie też przypisanie animacji do konkretnych treści zamieszczanych w wiadomościach. Po ustawieniu przez użytkownika pewnych „słów kluczy”, komunikator po wykryciu ich w konwersacji dosłownie zasypie ekrany smartfonów ustalonymi wcześniej emoji.

10. rocznica facebook messenger 10th anniversary
Messenger (źródło: Facebook)

Messenger ułatwi też udostępniane danych kontaktowych innych użytkowników. Przytrzymując dłużej palec na liście znajomych, wyświetlone zostanie menu sugerowanych akcji, a wśród nich nowa opcja dedykowana opisywanej czynności. Rozmówca otrzyma wiadomość ze zdjęciem profilowym danej osoby oraz skrót odsyłający do jej profilu na Facebooku lub rozpoczynający konwersację.

10, rocznica facebook messenger 10th anniversary
Messenger (źródło: Facebook)