karta revolut logo
fot. Revolut

Klienci Revolut nie będą zachwyceni – to już kolejna podwyżka cen w tym roku

Tym razem nowa opłata ma dotyczyć handlu akcjami. Pojawi się nowy limit, po przekroczeniu którego będzie ona uzależniona od kwoty transakcji. Nowe zmiany wejdą w życie 1 września 2021 roku – do tego czasu obowiązywać będzie nadal stała opłata w wysokości 4 złotych od wykonanego przelewu.

Od stycznia opłat przybywa

Od początku tego roku klienci Revolut, zasilający konta przy pomocy przelewów bankowych, muszą liczyć się z opłatami, naliczanymi według taryfy banku, bowiem są traktowane jak przelewy zagraniczne. Później wprowadzono zmiany dla poszczególnych planów, a niedługo potem zobaczyliśmy nowe limity wypłat i prowizje naliczane za każdy przelew w walucie innej niż euro lub poza strefę SEPA.

Teraz nadchodzące zmiany w regulaminie dotkną użytkowników, którzy swojego konta Revolut używają do handlu akcjami. FinTech przygotował bowiem nowy system obliczania prowizji od transakcji giełdowych. Zapowiadane zmiany, które dla wielu mogą oznaczać koniec ze stałą wartością opłaty od przelewu, zaczną obowiązywać już 1 września 2021 roku.

To koniec niskich opłat dla dużych graczy giełdowych?

Do tej pory po przekroczeniu limitu liczby darmowych transakcji giełdowych w miesiącu (w zależności od posiadanego planu) każda kolejna obciążona była stałą opłatą w wysokości 4 złotych. Revolut zamierza ustalić granicę, a stałą prowizję pobierać tylko do konkretnie ustalonej kwoty.

Niezależnie od tego, czy sprzedajemy, czy kupujemy akcje przy pomocy aplikacji, jeśli kwota operacji przekroczy wartość 1600 złotych, zamiast stałej ceny, zostanie naliczona opłata wynosząca 0,25% stawki.

karta revolut
fot. Revolut

Co z miesięcznymi limitami dla różnych planów Revolut?

Na szczęście zmiany regulaminowe handlu akcjami nie wpłyną na obowiązujące limity darmowych transakcji. Jak słusznie zauważył serwis Cashless – w dalszym ciągu, w zależności od planu, będą to odpowiednio: 1 dla planu Standard, 3 w przypadku planu Plus i 5 dla subskrybentów Revolut Premium.

Osób, posiadających konto z planem Metal, nie będą obowiązywać nowe zasady, bo w tym przypadku handel akcjami nie jest obciążony dodatkowymi opłatami od każdej operacji. Jeśli w ciągu miesiąca sporo grasz na giełdzie i nie przekonują cię powstające oferty konkurencji, może warto będzie rozważyć przejście na najdroższy plan.