Facebook Dating
(fot. Facebook)

Facebook Dating otrzyma nowe funkcje, które usprawnią wirtualne randkowanie

Gdyby komuś mało było pracy zdalnej i do internetu chciałby przenieść także randkowanie, to wkrótce Facebook może mu to umożliwić. Nie brzmi to szczególnie odkrywczo, ale alternatywa dla Tindera, jaką proponuje serwis, otrzyma trzy nowe funkcje, które – jak twierdzi – usprawnią dobieranie ludzi w pary oraz pozwolą na rozmowy głosowe.

Reklama

Facebook Dating i trochę ciekawej statystyki

Wraz z zapowiedzią nowych funkcji, zmierzających do tinderowej konkurencji, otrzymaliśmy kilka ciekawych statystyk, dotyczących użytkowników serwisu. Według Facebooka, od początku pandemii popularność zdalnego randkowania wzrosła o 50%. Przy okazji o 55% wzrosła też częstotliwość wysyłania codziennych wiadomości, a najpopularniejszą godziną na rozpoczęcie nowej konwersacji okazała się 19:00 w niedzielę.

Facebook Dating
(fot. Facebook)

Ponad 25% randkowiczów zawierało w opisie swojego profilu różne zainteresowania, które pomagają algorytmowi w dobieraniu potencjalnych par. Do najpopularniejszych hobby należały: słuchanie muzyki, oglądanie filmów, czytanie i granie w gry wideo. Może nie jest to szczególnie zaskakujące, ale jeśli ktoś w to wierzy, zawieranie swoich hobby w opisie profilu randkowego zwiększa szansę na znalezienie tej odpowiedniej osoby do pary.

Wyróżnij się lub zgiń – nowe funkcje Facebook Dating

Na wstępie zaznaczę, że nie chodzi bynajmniej o śmierć kogokolwiek z użytkowników. Przy ogólnym wzroście zainteresowania wirtualnym randkowaniem i dobieraniem się w pary w przestrzeni internetowej, Facebook Dating musi po prostu powalczyć o użytkowników, ponieważ konkurencja jest bardzo silna.

W tym celu serwis wprowadza trzy nowe funkcje, które mają to ułatwić. Pierwsza z nich – Randki Audio – to po prostu możliwość zdzwonienia się poprzez komunikator z dobraną osobą. Funkcja nieco spóźniona, bo podobną możliwością chwalił się Tinder już rok temu.

Pozostałe dwie nowe funkcje to Match Anywhere, tj. możliwość dodania dwóch alternatywnych lokalizacji, w których algorytm będzie szukał osoby do pary, a także Szczęśliwy Traf, czyli funkcja, która pozwoli algorytmowi na łączenie ze sobą osób spoza typowego kręgu zainteresowania. Obie mogą skutecznie zwiększyć grono potencjalnych kandydatów na partnera, bo nie zawsze miłość czeka tam, gdzie ktoś się jej spodziewa.