Huawei MateStation S PC
Huawei MateStation S (źródło: Huawei)

Pierwszy komputer stacjonarny i mysz Huawei już do kupienia w Polsce

Huawei zorganizował dziś w Polsce dużą konferencję, na której firma zaprezentowała nowe monitory oraz tablet. Jednak to nie wszystko, bo możemy też kupić komputer oraz myszkę od Huawei!

Komputer stacjonarny Huawei MateStation S

Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że Huawei wszedł na rynek komputerów stacjonarnych, ale tak się właśnie niedawno stało. Dziś producent wprowadził MateStation S również do Polski.

Komputer pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Home, a za jego moc obliczeniową odpowiada procesor AMD Ryzen 5 4600G wraz z 8 GB DDR4 RAM 3200 MHz. Użytkownik zmieści swoje pliki na dysku SSD M.2 NVMe o pojemności 256 GB.

Ponadto MateStation S oferuje obsługę komunikacji bezprzewodowej Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz. Na jego pokładzie jest też bogaty zestaw portów i złącz, wśród których znajdują się m.in. USB-C, USB 3.2 Gen 2 i 3,5 mm na przodzie, a także 2x USB-A 2.0, 2x USB 3.2 Gen 1, HDMI, VGA i RJ-45 na tyle. Komputer ma wymiary 293×315,5×93 mm (wysokość x głębokość x szerokość). Moc zestawowi zapewnia 300-watowy zasilacz.

Huawei MateStation można kupić w dniach 4-22 sierpnia za 2999 złotych, w zestawie z monitorem Huawei Display 23.8″. Cena poza promocją to 2699 złotych (a monitora – 699 złotych).

Nawet do myszy komputerowej jest gratis

Od kilku tygodni wiedzieliśmy, że Huawei przygotowuje dodatkowe akcesorium – mysz Wireless Mouse GT, przeznaczoną dla graczy, ale nie tylko. Jej największym atutem jest możliwość ładowania indukcyjnego 5 W dzięki specjalnej podkładce. Obudowa myszy skrywa kolorowe diody LED, co pewnie trafi w gusta gamingowych estetów. Mysz łączy się z urządzeniem głównym za pomocą jednego z trzech sposobów: przez Bluetooth, interfejs 2,4 GHz lub kabel.

Tak jak w wypadku wszystkich innych zaprezentowanych sprzętów, również mysz Wireless Mouse GT można kupić taniej do 22 sierpnia. Za gryzonia zapłacimy 499 złotych, a w ramach podziękowania dostaniemy od Huawei dodatkowy gadżet w postaci opaski Huawei Band 6.

Jeśli chcecie zapoznać się z innymi nowościami Huawei, w tym z monitorami MateView i MateView GT oraz tabletem MatePad 11, zapraszamy do artykułu poniżej!