Huawei ma już laptopy i monitory. Teraz chce oferować swojego desktopa poza Chinami

Huawei co prawda musi radzić sobie ze sporymi ograniczeniami, jeśli chodzi o dystrybucję smartfonów z Androidem na terenie Europy, ale wciąż może z powodzeniem rozwijać sprzedaż komputerów. I dokładnie to zamierza robić, bo Mate Station S będzie pierwszym desktopem firmy sprzedawanym poza Chinami.

Desktop od Huawei

Huawei nie pierwszy raz ima się komputerów stacjonarnych. Pełnego PC tej firmy mieliśmy okazję poznać w listopadzie ubiegłego roku. Mate Station B515 jest maszyną dostępną wyłącznie na Dalekim Wschodzie, i to tylko dla firm. Nie można go więc spotkać w sprzedaży detalicznej dla klientów indywidualnych.

Pojawiła się jednak odmieniona wersja Mate Station B515, a dokładniej – Mate Station S. Komputer ten będzie dostępny w sprzedaży nie tylko w Chinach, ale także w Malezji. Sprzęt reklamowany jest jako maszyna z niestandardowym układem chłodzenia, który zapewnia cichą pracę i minimalizowanie efektu throttlingu.

komputer desktop Huawei MateStation B515 PC
Huawei MateStation B515 (źródło: Huawei)

Mate Station S wyposażony jest w procesor AMD Ryzen 5 4600G, 8 GB RAM DDR4 3200 MHz i dysk M.2 SSD o pojemności 256 GB. Oczywiście zestaw ten można rozbudować. Do tego mamy porty VGA i HDMI jako opcje wyjść wideo i port USB-C. Dostępne będą także wersje z modułami Bluetooth 5.0 oraz dwuzakresowym Wi-Fi. Obudowa ma w przycisku zasilania skaner linii papilarnych. Huawei najwyraźniej nadal celować będzie w klienta biznesowego, na co wskazuje użycie w konstrukcji portu szeregowego.

MateStation w pakiecie z monitorem

Tak jak Mate Station B515 w niektórych opcjach, nowy Mate Station S będzie oferowany razem z monitorem Huawei Display oraz inteligentną klawiaturą.

Ceny Huawei Mate Station S nie są jeszcze znane. Interesuje nas też, czy sprzedaż tego peceta wyjdzie poza Malezję, czy na razie Huawei nie planuje międzynarodowej ekspansji desktopów na większą skalę. Chętnie zobaczylibyśmy taką maszynkę na naszym biurku!