smartfon Nokia XR20 smartphone
Nokia XR20 (źródło: Nokia)

HMD Global droczy się z Motorolą. Nadchodzi smartfon Nokia G50 i trzy inne urządzenia

Producent HMD Global, opiekujący się smartfonową marką Nokia, przygotowuje aktualnie aż cztery modele urządzeń, z czego nazwa jednego brzmi zupełnie jak pewnego smartfonu Motoroli. Przypadek?

HMD Global nie odpuszcza

Wydawałoby się, że skoro dopiero co poznaliśmy nowy smartfon z rodziny Nokia, to HMD Global nie będzie tak mocno gonić z kolejnymi propozycjami urządzeń. Okazuje się jednak, że już teraz przygotowywane są aż cztery gadżety, w tym tablet i budżetowy telefon z 5G.

Najwięcej wiemy o tablecie Nokia T20. Sprzęt ten, wyposażony będzie w ekran o przekątnej 10,36 cala. Dodatkowo orientujemy się, że podstawowa wersja pamięciowa otrzyma 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Oprócz opcji z modułem Wi-Fi, będzie dostępna także edycja z modemem 4G LTE. Jednak jeden ze znanych informatorów zdradza, że urządzeń z logo Nokii na obudowie na się wkrótce pojawić znacznie więcej – w sumie 4.

Poza tabletem Nokia T20, wśród nowości ma znaleźć się Nokia G50, która nazwą modelu niezwykle mocno sugeruje się Motorolą G50. To jeden z najtańszych telefonów z łącznością 5G i coś nam mówi, że HMD Global ma ambicje zbliżyć się do tego wzoru.

smartfon Nokia XR20 smartphone
Nokia XR20 (źródło: Nokia)

Tajemnicze modele, o których nie wiemy właściwie nic

Oprócz tabletu i smartfona, Evan Blass przewiduje, że HMD Global przygotowuje jeszcze dwa telefony, ukrywające się pod kryptonimiami „Aoki” i „Deadmau5”. Podobno po premierze będą znane pod nazwami Nokia X100 i Nokia G300. Na razie nie ma jednak możliwości nawet w przybliżeniu podać, do jakiej półki sprzętowej należy je przyporządkować. Zastanawia więc, czy HMD Global zechce uderzyć w mocniejsze średniopółkowce, czy wręcz odwrotnie – przerzucać liny między sprzętami o gorszych możliwościach a modelami z nieco wyższej półki. Poczekamy, zobaczymy.