Nowy Galaxy S22 będzie miał coś wspólnego z kilkuletnim Huawei P8

Nie tylko karma wraca. Dość często do łask wracają też rozwiązania, które przed laty próbowały podbić rynek, ale wówczas nie przyjęły się na szeroką skalę. Z podobną sytuacją możemy mieć do czynienia również w przypadku serii Galaxy S22, która rzekomo wykorzysta rozwiązanie, zastosowane już w Huawei P8.

Reklama

Producenci często wracają do starych rozwiązań

Mimo że technika nieustannie się rozwija, historia zna wiele przypadków, gdy jakiś producent po prostu wyprzedził swoje czasy, bowiem zaprezentowane przez niego rozwiązanie upowszechniło się dopiero kilka lat później (na przykład podwójny aparat w smartfonie).

Wkrótce możemy mieć do czynienia z podobną sytuacją, ponieważ mówi się, że nowy Galaxy S22 może wykorzystać rozwiązanie, którym mógł się pochwalić już Huawei P8. Dla przypomnienia, ten ostatni zadebiutował w 2015 roku, czyli w przyszłym roku minie już siedem lat od jego premiery!

Nowy Galaxy S22 będzie miał coś wspólnego z kilkuletnim Huawei P8
Huawei P8 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Nowy Galaxy S22 będzie miał coś wspólnego z kilkuletnim Huawei P8

Znany, poważany i przede wszystkim wyjątkowo wiarygodny informator, Ice universe, opublikował na swoim Twitterze informację, że we wrześniu 2021 roku Samsung zaprezentuje dwie nowe matryce światłoczułe: jedną o rekordowej rozdzielczości 200 Mpix i drugą 50 Mpix o układzie pikseli RGBW („W” oznacza „white”, czyli „biały”). Według inżyniera danych, używającego na Twitterze nazwy @heyitsyogesh, ta ostatnia trafi do serii Galaxy S22.

Huawei znany jest ze stosowania „niestandardowych” konfiguracji pikseli. Jak już wiadomo, Huawei P8 wykorzystał sensor RGBW, ale to nie jedyny przypadek, bowiem producent mocno postawił także na matryce RYYB (m.in. w Huawei P30 Pro). Ma to pozwolić przechwytywać obraz w jeszcze lepszej jakości, więc można podejrzewać, że Samsung również chce pójść tą drogą – w końcu Koreańczycy także mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami na polu mobilnej fotografii.

Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy aparat o rozdzielczości 50 Mpix z układem pikseli RGBW trafi do wszystkich smartfonów z serii Galaxy S22. W przeszłości pojawiły się bowiem informacje, że Galaxy S22 Ultra może zostać wyposażony w sensor 200 Mpix, ale nie wszystkie doniesienia to potwierdzają.