smartfon Huawei Nova 8 SE Vitality Edition smartphone
Huawei Nova 8 SE Vitality Edition (źródło: Huawei)

Huawei Nova 8 SE Vitality Edition przypomina, że Huawei i Honor jeszcze do niedawna byli razem

Ciekawe, jak długo jeszcze będziemy widzieć podobne „echa przeszłości”. Nowy smartfon Huawei do złudzenia bowiem przypomina zaprezentowany niedawno model marki Honor.

Reklama

To Huawei stworzył markę Honor, która dzięki jego zwierzchnictwu odniosła spektakularny sukces na arenie międzynarodowej. Ich drogi się jednak rozeszły pod koniec 2020 roku, lecz cały czas widzimy owoce wspólnej pracy obu marek. Przypomina nam się coś, co w przeszłości było standardem. Teraz jednak za każdym razem zaskakuje i wywołuje pytania, ile jeszcze podobnych przypadków nas czeka.

Specyfikacja Huawei Nova 8 SE Vitality Edition

Nie sposób nie zauważyć, że Huawei Nova 8 SE Vitality Edition to niemal kopia 1:1 modelu Honor X20 SE, który mnie prywatnie zachwycił swoim designem. Różnicami są m.in. zamontowany procesor i system operacyjny. Smartfon Huawei wyposażono bowiem w układ HiSilicon Kirin 710A, podczas gdy Honor w MediaTek Dimensity 700. W dodatku ten pierwszy pracuje na Androidzie 10 z EMUI 10.1, a drugi na Androidzie 11 z Magic UI 4.1.

Ponadto Huawei Nova 8 SE Vitality Edition obsługuje niemal dwukrotnie mocniejsze ładowanie, bowiem można do niego podpiąć ładowarkę o mocy nawet 40 W, podczas gdy Honor X20 SE obsłuży zasilacz o mocy do 22,5 W. Akumulator w obu smartfonach ma jednak tę samą pojemność 4000 mAh.

smartfon Huawei Nova 8 SE Vitality Edition smartphone
źródło: Huawei

Pozostała specyfikacja jest jednak już (niemal) identyczna w obu smartfonach. Zarówno jeden, jak i drugi ma na pokładzie wyświetlacz LCD o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli z okrągłym otworem w górnej części na 16 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo.

Specyfikacja Huawei Nova 8 SE Vitality Edition obejmuje również trzy aparaty na panelu tylnym: 48 Mpix + 2 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi (w Honorze X20 SE główny ma rozdzielczość 64 Mpix) oraz 128 GB pamięci wbudowanej i 8 GB RAM (smartfon marki Honor jest dostępny też w konfiguracji 6 GB/128 GB).

smartfon Huawei Nova 8 SE Vitality Edition smartphone
źródło: Huawei

Ponadto na pokładzie obu smartfonów są też port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe oraz czytnik linii papilarnych, który znajduje się na bocznej krawędzi.

Cena Huawei Nova 8 SE Vitality Edition

Cena Huawei Nova 8 SE Vitality Edition została ustalona w Chinach na 1899 juanów (równowartość ~1100 złotych). Dla porównania, pierwowzór kosztował na start od 2599 juanów, a za model Honor X20 SE 8 GB/128 GB trzeba zapłacić 1999 juanów.

W sprzedaży dostępny jest tylko jedna konfiguracja, z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Klienci mają natomiast do wyboru dwie wersje kolorystyczne.