(fot. pixabay.com)

Planujesz przesiadkę z iOS na Androida? Google chce Ci w tym pomóc

Przesiadka z Androida na iOS lub w drugą stronę może okazać się dość skomplikowana, szczególnie gdy mocno przywiązaliśmy się do usług Google lub Apple. Na szczęście niebawem w migracji powinna pomóc aplikacja Switch to Android.

Reklama

Zmiana systemu operacyjnego nie jest prosta

Mimo iż rynek smartfonów został zdominowany przez dwa systemy operacyjne – Android i iOS – to przesiadka między nimi nie zawsze jest tak łatwa, jakby mogło się wydawać. Co więcej, ich twórcy niekoniecznie są zainteresowani znaczącym usprawnieniem tego procesu.

Owszem, w przypadku chociażby przejścia z iOS na Androida można skorzystać z różnych dysków w chmurze, na przykład Dysk Google, aby przenieść większość danych. Należy mieć jednak na uwadze, że taki sposób ma ograniczenia i skupia się przede wszystkim na zachowaniu zdjęć i innych lokalnie trzymanych danych, które następnie możemy pobrać na nowy smartfon.

Wkrótce powinno się to jednak zmienić. Jak informuje serwis 9to5Google, firma z Mountain View pracuje nad aplikacją Switch to Android, która w założeniach ma odczuwalnie usprawnić proces zmiany iPhone’a na smartfon z Androidem.

Nowa aplikacja Switch to Android ułatwi przesiadkę

Ze zmian odkrytych w Data Restore Tool wynika, że właśnie opracowywana jest aplikacja Switch to Android, która zostanie wydana na iOS. Będzie mógł ją pobrać każdy użytkownik iPhone’a, który planuje przesiadkę na konkurencyjną platformę.

Switch to Android odpowiedzią na Przenieś do iOS
Apple oferuje już aplikację, które usprawnia przesiadkę (fot. Tabletowo.pl)

Prawdopodobnie przeniesienie danych zostanie zrealizowane bez konieczności sięgania po chmurę. Wystarczy, że dwa smartfony zostaną podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, a dokładniej sieci utworzonej na urządzeniu z Androidem, z którą trzeba będzie połączyć iPhone’a.

Niewykluczone, że nowe narzędzie będzie dość rozbudowane. Może ono pozwolić przenieść nie tylko zdjęcia, ale również kontakty, wiadomości SMS czy w miarę możliwości listę zainstalowanych aplikacji. Oznacza to, że Switch to Android jak najbardziej może usprawnić cały proces przesiadki.

Nowa aplikacja jeszcze nie zadebiutowała w App Store, ale na jej premierę nie powinniśmy długo czekać. Warto dodać, że Apple już od dłuższego czasu oferuje odpowiednik Switch to Android – w Sklepie Google Play jest dostępna aplikacja Move to iOS.