Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Nareszcie, Surface Duo 2 zyska lepszy aparat niż jego poprzednik

Mimo, że Surface Duo 2, nad którym pracuje Microsoft, ma pojawić się już we wrześniu lub październiku, to wciąż nie wiemy o nim zbyt dużo. Dziś pojawiły się jednak zdjęcia, które przybliżą nam prawdopodobny wygląd tego urządzenia.

Aktualnie sprzedawana generacja Surface Duo nie jest zbyt często kupowanym urządzeniem. Microsoft, jednak brnie dalej w promowanie tego sprzętu, który mimo swoich niedoskonałości, jest dość ciekawym produktem. Pierwszym problemem, z jakim muszą się zmierzyć osoby, które zdecydowały się na zakup tego niszowego smartfona, jest aparat. Wszyscy producenci, mają w swojej ofercie telefony z co najmniej 3 obiektywami. Surface Duo pierwszej generacji ma… jeden aparat i to ten nad ekranem. Wykonanie zdjęcia otoczenia jest możliwe, ale tylko, gdy złożymy nasze urządzenie.

Reklama

Surface Duo 2 rozwiązuje problemy pierwszej generacji

Pierwsze wydanie Surface Duo, poza kiepskimi możliwościami fotograficznymi, miało problemy z wydajnością i odstawało w tym aspekcie naprawdę wyraźnie względem konkurencji. Microsoft w nadchodzącym smartfonie prawdopodobnie nie tylko zaspokoi wymagania klientów co do wydajności, ale także udoskonali aparaty.

Surface Duo 2 – plecki nadchodzącego urządzenia (fot. Tech Rat)

Najnowsze zdjęcia, które ukazują plecki Surface Duo 2, ujawniają, że na tylnej obudowie będziemy mogli znaleźć aż 3 aparaty. Mają być to obiektywy: ultraszerokokątny, standardowy i teleobiektyw. Niestety wciąż nie wiemy, jakimi dokładnie parametrami będą charakteryzowały się te moduły, a przecież sama ich liczba nie świadczy o wysokiej jakości zdjęć. Jestem prawie pewny, że Surface Duo 2 nie będzie kluczowym graczem na rynku fotografii mobilnej.

Zmiany kosmetyczne też mają znaczenie

Smartfon ma zyskać czytnik linii papilarnych, który zdecydowano się umieścić w przycisku do zasilania. W urządzeniu z 2021 roku nie może również zabraknąć obsługi 5G i NFC wraz z płatnościami zbliżeniowymi – rzecz jasna, Surface Duo 2 ma to wszystko mieć.

Surface Duo 2 – widoczne 3 aparaty, a także zawiasy urządzenia (fot. Tech Rat)

Drobnych zmian nie uniknął również front urządzenia. Ramki wokół wyświetlaczy mają być nieznacznie zmniejszone względem poprzednika. Ekrany mają charakteryzować się większym rozmiarem. Niestety, w odniesieniu do „wyświetlacza” wciąż musimy używać liczby mnogiej. Smartfon tak samo, jak poprzednik ma zostać wyposażony w dwa oddzielne panele – nie zastosowano konstrukcji znanej choćby ze składanego Galaxy Z Fold 2 od Samsunga.