Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Nareszcie, Surface Duo 2 zyska lepszy aparat niż jego poprzednik

Mimo, że Surface Duo 2, nad którym pracuje Microsoft, ma pojawić się już we wrześniu lub październiku, to wciąż nie wiemy o nim zbyt dużo. Dziś pojawiły się jednak zdjęcia, które przybliżą nam prawdopodobny wygląd tego urządzenia.

Reklama

Aktualnie sprzedawana generacja Surface Duo nie jest zbyt często kupowanym urządzeniem. Microsoft, jednak brnie dalej w promowanie tego sprzętu, który mimo swoich niedoskonałości, jest dość ciekawym produktem. Pierwszym problemem, z jakim muszą się zmierzyć osoby, które zdecydowały się na zakup tego niszowego smartfona, jest aparat. Wszyscy producenci, mają w swojej ofercie telefony z co najmniej 3 obiektywami. Surface Duo pierwszej generacji ma… jeden aparat i to ten nad ekranem. Wykonanie zdjęcia otoczenia jest możliwe, ale tylko, gdy złożymy nasze urządzenie.

Surface Duo 2 rozwiązuje problemy pierwszej generacji

Pierwsze wydanie Surface Duo, poza kiepskimi możliwościami fotograficznymi, miało problemy z wydajnością i odstawało w tym aspekcie naprawdę wyraźnie względem konkurencji. Microsoft w nadchodzącym smartfonie prawdopodobnie nie tylko zaspokoi wymagania klientów co do wydajności, ale także udoskonali aparaty.

Surface Duo 2 – plecki nadchodzącego urządzenia (fot. Tech Rat)

Najnowsze zdjęcia, które ukazują plecki Surface Duo 2, ujawniają, że na tylnej obudowie będziemy mogli znaleźć aż 3 aparaty. Mają być to obiektywy: ultraszerokokątny, standardowy i teleobiektyw. Niestety wciąż nie wiemy, jakimi dokładnie parametrami będą charakteryzowały się te moduły, a przecież sama ich liczba nie świadczy o wysokiej jakości zdjęć. Jestem prawie pewny, że Surface Duo 2 nie będzie kluczowym graczem na rynku fotografii mobilnej.

Zmiany kosmetyczne też mają znaczenie

Smartfon ma zyskać czytnik linii papilarnych, który zdecydowano się umieścić w przycisku do zasilania. W urządzeniu z 2021 roku nie może również zabraknąć obsługi 5G i NFC wraz z płatnościami zbliżeniowymi – rzecz jasna, Surface Duo 2 ma to wszystko mieć.

Surface Duo 2 – widoczne 3 aparaty, a także zawiasy urządzenia (fot. Tech Rat)

Drobnych zmian nie uniknął również front urządzenia. Ramki wokół wyświetlaczy mają być nieznacznie zmniejszone względem poprzednika. Ekrany mają charakteryzować się większym rozmiarem. Niestety, w odniesieniu do „wyświetlacza” wciąż musimy używać liczby mnogiej. Smartfon tak samo, jak poprzednik ma zostać wyposażony w dwa oddzielne panele – nie zastosowano konstrukcji znanej choćby ze składanego Galaxy Z Fold 2 od Samsunga.