strong woman silna kobieta Xiaomi logo
fot. Pexels

Sprawdź, jak często Twój smartfon Xiaomi będzie dostawał aktualizacje

Producenci smartfonów zazwyczaj deklarują częstotliwość wydawania nowych aktualizacji bezpieczeństwa oraz poprawek błędów i nie inaczej jest w przypadku Xiaomi. Chiński gigant oficjalnie ogłosił, jak często jego smartfony będą dostawały aktualizacje.

Wiele osób cieszy się, gdy na ich smartfonie wyskoczy informacja o dostępności nowej aktualizacji. Użytkownicy liczą na wysyp nowych funkcji, lecz zdecydowanie częściej pojawiają się jedynie poprawki bezpieczeństwa, które nie przynoszą żadnych nowych opcji do oprogramowania. Nie oznacza to jednak, że nie należy ich pobierać. Poprawki bezpieczeństwa są szalenie ważne i nie można ich lekceważyć, ponieważ może to poważnie zagrozić naszemu urządzeniu.

Znamy harmonogram aktualizacji smartfonów Xiaomi

Xiaomi udostępniło harmonogram, z którego można dowiedzieć się, z jaką częstotliwością smartfony Mi, Redmi oraz POCO będą dostawały aktualizacje zabezpieczeń Androida od Google razem z poprawkami błędów od producenta. Cały harmonogram znajduje się w poniższej tabeli.

Częstotliwość wydawania poprawek bezpieczeństwaModel smartfona
Co miesiącMi A3
Mi A2
Mi A2 Lite
Co kwartałXiaomi:
Mi 10T Pro
Mi 10T
Mi 10T Lite
Mi 10i
Mi 9T Pro
Mi PLAY
Mi 10
Mi 10 Lite 5G
Mi 10 Pro
Mi 9
Mi 9 Lite
Mi 9 SE
Mi 9T
Mi 9T Pro
Mi A3
Mi Note 10
Mi Note 10 Lite
Mi MIX 3
Mi 11 Lite 5G
Mi 11 Ultra

Redmi:
Redmi 7A
Redmi Go
Redmi Note 7
Redmi Note 7S
Redmi Note 7 Pro
Redmi 10X 4G
Redmi 7
Redmi 8
Redmi 8A
Redmi 8A Dual
Redmi 8A Pro
Redmi 9
Redmi 9 Prime
Redmi 9A
Redmi 9AT
Redmi 9i
Redmi 9C
Redmi 9T
Redmi 9C NFC
Redmi Go
Redmi K20
Redmi K20 Pro
Redmi Note 8
Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8T
Redmi Note 9
Redmi Note 9 Pro Max
Redmi Note 9S
Redmi Note 10 5G
Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10S
Redmi Note 10T 5G
Redmi Note 10 Pro Max

POCO:
POCO C3
POCO F2 Pro
POCO M2
POCO M2 PRo
POCO X2
POCO X3
POCO X3 NFC
Źródło: Xiaomi

Coś poszło nie tak…

Co ciekawe, Xiaomi nie umieściło na tej liście wszystkich swoich obecnych modeli smartfonów. Zabrakło na przykład Xiaomi Mi 11 oraz Mi 11 Pro, jednak Mi 11 Ultra i Mi 11 Lite 5G już się na niej znalazły, co jest dość trudne do zrozumienia. Może to sugerować, że nie jest to jeszcze ostateczna wersja tej listy, a z czasem Xiaomi poprawi błędy i uzupełni ją o brakujące modele.

Xiaomi zastrzega, że miesięczne i kwartalne poprawki zabezpieczeń nie zawsze zostaną udostępnione w wyznaczonym czasie, ponieważ mogą one zostać zawarte w regularnych aktualizacjach systemu. Producent dodaje też, że odstęp pomiędzy aktualizacjami może się różnić w zależności od regionu i konkretnego modelu smartfona.