Ważne

Według ekipy z DxOMark, aparat w Meizu Pro 7 Plus jest naprawdę słaby

Oceny, przyznawane przez ekipę DxOMark, zawsze budzą wiele emocji. Mimo to, najczęściej sprawa rozbija się o zaledwie kilka punktów, ponieważ na szczycie rankingu nie ma aż tak dużego rozstrzału pomiędzy wynikami poszczególnych modeli. Meizu Pro 7 Plus jednak o bezpośrednim towarzystwie iPhone X, Huawei Mate 10 Pro, Galaxy Note 8 czy iPhone 8 może co najwyżej pomarzyć.

Od dawna nie ukrywam, że pomimo ogromnej sympatii do Meizu, każda kolejna nowość tej marki jest dla mnie rozczarowaniem. Nie inaczej było w przypadku tegorocznej serii Pro, w której producent zdecydował się wyłącznie na procesory MediaTeka, a w dodatku w jednym z modeli zastosował układ dla smartfonów ze średniej półki, mimo że to – zdawało się – flagowa linia.

Nie na procesorze powinniśmy się tu jednak skupiać, a na aparatach. Meizu – co oczywiste – wychwalało pod niebiosa możliwości fotograficzne Pro 7 i Pro 7 Plus (smartfony mają takie same moduły, tj. na pleckach 2x 12 Mpix, RGB + mono, Sony IMX386, f/2.0). Tymczasem test, przeprowadzony przez ekipę z DxOMark, nie pozostawia żadnych złudzeń – Meizu Pro 7 Plus jest beznadziejnym narzędziem do robienia zdjęć i kręcenia filmów, biorąc pod uwagę fakt, że zadebiutował w 2017 roku i jest flagowcem.

W sumie smartfon uzyskał zaledwie 71 punktów. Za same fotografie przyznano mu 74 punkty, natomiast za materiały wideo 65. To naprawdę bardzo słaby wynik. O jego tym większej tragiczności niech świadczy chociażby fakt, że tylko jeden punkt mniej zdobył indyjski model Lava Z25 (74 za zdjęcia i 62 za filmy), który pod względem specyfikacji technicznej jest średniakiem, a do tego dysponuje pojedynczym “oczkiem” na pleckach.

fot. DxOMark

Aktualny ranking DxOMark Mobile (fot. Tabletowo.pl)

Źródło: DxOMark

Komentarze

 • stark2991

  Oj tam. Dostrzeżcie pozytywy – to źle że Meizu robi zdjęcia na poziomie iPhone’a? Co tam że iP6 :)
  Miła odmiana od kolejnych rekordów z każdym nowym modelem :)

 • Polaroid

  “Oceny, przyznawane przez ekipę DxOMark, zawsze budzą wiele emocji” – ano, tak to jest gdy na rynku jest monopolista, który panoszy się jak “jaśnie pan”.
  Mam nadzieję, że ktoś z kasą (i to wcale nie tak dużą – sprzęt do testowania czyli tablice, oświetlenie i soft nie kosztują fortuny) stworzy alternatywną grupę testującą i pogoni cwaniaków z DxOMarka, którzy tworzą rankingi według własnego widzimisię, na cztery wiatry.

 • teges

  Dalej nie przetestowali Mi6, a bawią się jakimś Lava z niskiej półki.

 • Pathfinder

  Hej. Skoro już o tym napisaliście to zajrzałem z ciekawości na DxO jak wyszły z niego fotki. Sorry, ale naprawdę są cieniutkie na tle konkurencji więc nie dziwie się (bez wnikania w szczegóły), że dostał słabe noty…
  Z drugiej strony dla osób którym nie zależy na wypasionym aparacie może to być interesujący telefon.
  Pozdro

 • VMortens

  Specjalnie tej ekipy nie poważam, ale w słaby aparat w Meizu oczywiście wierzę. Przestali się rozwijać jakiś czas temu. Teraz już się uwsteczniają.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona