Galaxy S9 zapowiada się na inteligentną bestię. Może dostać nawet dedykowany interfejs Galaxy AI UX - Tabletowo.pl
Ważne

Galaxy S9 zapowiada się na inteligentną bestię. Może dostać nawet dedykowany interfejs Galaxy AI UX

Nie ma się co oszukiwać – 2018 rok będzie rokiem Sztucznej Inteligencji w smartfonach. W tym, 2017, mieliśmy tego przedsmak, ale w przyszłym stanie się to standardem. Pewne jest, że Samsung również zamierza wykorzystać to rozwiązanie w swoich nadchodzących flagowcach. Zapowiedział już nawet interfejs Galaxy AI UX.

Niestety, na razie nie mamy zbyt wielu informacji na jego temat. A właściwie to żadnych. Samsung ma bowiem odkryć wszystkie karty dopiero w lutym 2018 roku. Pojawiły się jednak głosy, że będzie to coś na kształt własnego systemu, dedykowanego sztucznej inteligenci, który zostanie połączony z Androidem. Oczywiście oczekuje się, że pierwszymi urządzeniami, wyposażonymi w to rozwiązanie, będą Galaxy S9 i Galaxy S9+, które podobno też mają zadebiutować w lutym.

Samsung od dłuższego czasu inwestuje w sztuczną inteligencję. Na przestrzeni ostatniego roku przejął m.in. dwa start-upy, zajmujące się tą kwestią – jeden brytyjski i jeden chiński. Jest więc bardzo prawdopodobne, że Koreańczycy stworzą swój autorski układ, który odpowiedzialny będzie za przetwarzanie zadań z zakresu AI. Chociaż być może takowy procesor nawet już powstał i będzie częścią Exynosa 9810 – na podobne rozwiązanie zdecydował się bowiem na przykład Huawei, integrując NPU (Neural Processing Unit) z Kirinem 970.

Sztuczna Inteligencja może stanowić jeden z killer features Galaxy S9 i Galaxy S9+, ponieważ mówi się, że Samsung nie zdecyduje się na rewolucję i smartfony będą raczej ulepszonymi Galaxy S8 i Galaxy S8+, z podwójnym aparatem jak w Galaxy Note 8 i przeniesionym w inne miejsce (pod obiektywami) czytnikiem linii papilarnych. Koreańczycy zapewne postarają się więc „wycisnąć” z tych urządzeń jak najwięcej właśnie za sprawą AI, która – jak pokazuje przykład Huawei Mate 10 Pro – może zaoferować wiele ciekawych funkcji i ułatwić oraz uprzyjemnić korzystanie ze sprzętu.

Polecamy również:

Samsung właśnie potwierdził, że Exynos 9810 będzie napędzać jego przyszłoroczne flagowce

Źródło: @UniverseIce

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona