Wybrani użytkownicy smartfonów Huawei dostają w prezencie 50 GB przestrzeni w chmurze

Niedawno Huawei uruchomił swoją autorską chmuręHuawei Mobile Cloud. Producent jednak nie mówił, że będzie obdarowywał swoich klientów prezentami w postaci większej niż standardowa przestrzeni na pliki. A tymczasem tak się właśnie dzieje.

Na wstępie przypomnijmy, że Huawei Mobile Cloud uruchomiono na początku października 2017 roku. W jej ramach każdy użytkownik urządzenia z portfolio Huawei dostaje za darmo do dyspozycji 5 GB przestrzeni w autorskiej chmurze tego producenta. W pierwszej kolejności dostęp do tej usługi mieli dostać właściciele modeli P10, P10 Plus i P10 Lite, ale zgłaszaliście nam, że posiadacze P9 Lite też dołączyli do tego grona.

5 GB to stosunkowo niewiele, ale jednocześnie wystarczająco, aby każdy nowicjusz mógł przekonać się na własnym przykładzie, co to jest i jak działa chmura. Dla wybranych klientów Huawei przygotował jednak niespodziankę w postaci dziesięciokrotnie większej przestrzeni w Huawei Mobile Cloud. Jeden z naszych Czytelników dał nam bowiem cynka, że dostał od producenta do dyspozycji aż 50 GB w jego autorskiej usłudze. Jest tylko jeden haczyk – oferta jest ograniczona czasowo i jest ważna wyłącznie przez trzy miesiące od dnia aktywacji.

Szczerze mówiąc nie wiem, czy na taki bonus może liczyć każdy, czy tylko wybrańcy – nasz Czytelnik jest właścicielem flagowego Huawei P10 i aktywował dodatkowe 50 GB w Ustawieniach chmury na stronie cloud.huawei.com (do zalogowania się niezbędne jest posiadanie Huawei ID). U mnie taka opcja nie jest natomiast dostępna – ja mam standardowe 5 GB.

fot. Tabletowo.pl

Niewykluczone jednak, że jest to celowe działanie Huawei, ponieważ przy okazji wprowadzenia na rynek Huawei Mobile Cloud producent zapowiedział, że począwszy od 2018 roku w ofercie pojawią się także płatne plany, oferujące większą przestrzeń na pliki. Być może Chińczycy w ten sposób zamierzają zachęcać klientów do ich wykupywania – bo kiedy użytkownik za darmo zapełni kilkadziesiąt gigabajtów w chmurze, to będzie o wiele bardziej skory zapłacić, aby nie musieć kasować większości już wyeksportowanych tam plików.

Dzięki Karol za info i screena!

Komentarze

 • Koteu Kottowsky

  Chińska chmura? Nie jestem do tego przekonany.

  • Polaczek

   Serwery zapewne powinny być na terenie U.E.

   • Norbert Nowakowski

    Pewnie Holandia albo Niemcy..

 • Khoval

  ciekawe kiedy mate 9 dostanie aktualizcje do niej mam nadzije ze nie bede musiał czekać do emui 8,0 :D

  • Rafał Majchrzak

   W mate 9 pro dostałem 20 października Oreo i EMUI 8 co prawda beta ale jest. No i ta chmura ale tylko 5GB. Cóż pozostanę przy dysku Google.

   • Polaczek

    I jak ci ta beta chodzi? Można zrobić rollbacka w razie jakby co?

    • W oficjalnej becie można.

    • Rafał Majchrzak

     Jedna poważna wada: po odebraniu połączenia muszę na moment włączyć tryb głośnomówiący bo inaczej cisza w słuchawce. Poza tym żadnych przycięć czy lagów.
     Czekam na wersję ostateczną.

 • Paweł G

  Dali 50 GB na 3 miesiące, dobry żart :)

 • Kowwal

  Mam Mate 9, testuję Emui 8.0 i też dostałem 50 GB na trzy miesiące ale moim zdaniem to dlatego, że po prostu nie mają jeszcze ustalonych stawek na Polskę bo jak klikam w szczegóły taryfy to mam komunikat że w moim regionie jeszcze nic nie wiadomo 😁

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona