Ważne

iPhone X nie ma najlepszego aparatu na rynku. Ale ma tak samo dobry, jak Huawei Mate 10 Pro

W ubiegły piątek, 3 listopada, iPhone X trafił do sklepów i na powrót zrobiło się o nim głośno, może nawet głośniej niż zaraz po jego oficjalnej premierze, 12 września. Emocje znowu jednak już opadły, ale coś czuję, że atmosfera zaraz ponownie się rozgrzeje, ponieważ ekipa DxOMark przetestowała aparat w jubileuszowym iPhonie. Ocena końcowa z wielu względów jest zaskakująca.

Jak już przeczytaliście w tytule, iPhone X nie ma najlepszego aparatu na rynku. Jednak zdaniem ekipy z DxOMark i tak jest on w ścisłej czołówce. Ogólny wynik plasuje go bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Huawei Mate 10, który również dostał od testerów 97 punktów. Ale liderem rankingu DxOMark Mobile niezmiennie pozostaje Google Pixel 2 z 98 punktami na koncie.

Chociaż iPhone X musi zadowolić się drugim miejscem (ex aequo z Huawei Mate 10), to mimo wszystko udało mu się czymś wyróżnić na tle rywali. Smartfon otrzymał bowiem aż 101 punktów za zdjęcia! Jest to kolejny rekord – poprzedni wynosił 100 punktów i pierwszy pobił go Galaxy Note 8. W kwestii nagrywania wideo jubileuszowy iPhone się jednak nie popisał – za tę kwestię dostał od ekipy z DxOMark jedynie 89 punktów. Dla porównania, Mate 10 przyznano 91, a Google Pixel 2 aż 96 punktów.

Ocena aparatu w iPhone X (fot. DxOMark)

Punktacja za samo nagrywanie wideo może wydawać się mocno zaskakująca, ponieważ iPhone 8 otrzymał za tę kwestię więcej, bo… 90 punktów! Żeby było śmieszniej, 89 punktów za filmy ekipa z DxOMark przyznała także iPhone’owi 8 Plus. Z tego wynika, że pojedynczy aparat jest w takim przypadku lepszy niż podwójny ;)

Polecamy również:

iPhone X jest pierwszym smartfonem Apple, którego mogłabym używać na co dzień

Źródło: DxOMark

Komentarze

 • stark2991

  Jak to możliwe? Czy iPX nie ma tego samego aparatu co ósemki? Poprawki softu?

  • Jax

   Nie, DxO Mark jest wiarygodny jak Spółka Reklamowo Handlowa “Pająk & Co”, zwana popularnie Spid…Web 😁. #ktodawiecej, a wujek Timmy C. ma głębokie kieszenie ;-)

  • Tech-Floyd :)

   Jak możliwe co? Przecież to tylko DxO, a nie jakiś test aparatu. Testy powinny być porównawcze pomiędzy telefonami, wtedy widać co lepsze.

 • Norbert Nowakowski

  te testy nie są miarodajne i odnoszę wrażenie że ktoś tym manipuluje ;)

  • VMortens

   To są testy wykonywane przez komercyjną instytucję sprzedającą programy do testowania i do obróbki. Oczywiście, że są manipulowane.
   Nie rozumiem czemu portale branżowe robią im tak dużą darmową reklamę i czemu tytuł artykułu jest napisany jakby to był stwierdzony, udowodniony fakt, a nie opinia jakiejś pseudo-banchmarkującej firmy. Niezły clickbait, nie?

   • Miki Patynowski

    Niestety tak

 • VMortens

  Ohydny clickbait w tytule! Zabrakło informacji, że tylko w Dxomark, a od tego sie tytuł powinien zaczynać. Ech, te dzisiejsze standardy …

 • Robert Kula

  Szczerze takie benchmarki i inne dziadostwa można włożyć między bajki. Są youtuberzy, którzy solidnie testują aparaty i porównują z innymi modelami w czasie rzeczywistym a nie w laboratorium. Za chwilę okaże się że Google manipulował oprogramowaniem aparatu, które w momencie gdy wykryło że jest w trybie testu, poprawiało wydajność i jakość aparatu. Zakrawa to o absurd rodem z afery vw.

 • Pathfinder

  Błędne jest stwierdzenie (temat artykułu) , że iPhoneX ma tak samo dobry aparat jak Mate10Pro – co najwyżej, że uzyskał tyle samo punktów w DxO – btw – z którego mało kto sobie coś robi …

  Skoro już dyskutujemy na temat testu w DxO popatrzmy jak iphone X wypada w szrankach z Mate10Pro:
  – ekspozycja i kontrast – lepiej o 2 pkt – porównywalnie
  – odwzorowanie kolorów – gorzej o 7 pkt – wcale nie mało
  – autofokus – gorzej o 18 pkt !!!! – masakra?
  – tekstury – gorzej o 2 pkt – porównywalnie
  – szum – gorzej o 2 pkt – porównywalnie
  – artefakty – lepiej o 16 pkt – spora różnica
  – lampa błyskowa – lepiej o 1 pkt – porównywalnie
  – zoom – lepiej o 18 pkt – bo ma zoom optyczny a Mate10Pro nie
  – bokeh – lepiej o 5 pkt – jest widoczna różnica

  Czym więc iPhoneX zasłużył sobie na tak wysoki wynik? – bo ma zoom i nie ma artefaktów na zdjęciach.
  Moim zdaniem ważniejszy jest autofocus i odwzorowanie kolorów – a z ostrzeniem wyraźnie ma problemy…

  Oglądałem sample z X – zarówno te z recenzji od Kasi, z DxO i z innych niezależnych testów – są ładne i cieszą oko – ale tylko na pełnym ekranie :)
  1 klik myszką aby wyświetlić zdjęcie 1:1 i czar Apple pryska…

  • Andrzej Libiszewski

   X nie miałem okazji testować, ale przy iP7+ są drastyczne różnice jakościowe między zdjęciem jpeg, a materiałem RAW obrobionym na przykład Lightroomem. W drugim wariancie da się wyciągnąć z aparatu znacznie więcej niż oprogramowanie wbudowane potrafi osiągnąć.

 • Michał P

  Czekam na test Mate 10 PRO.
  bo cosik się opóźnia :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona