W trzecim kwartale 2017 roku Xiaomi sprzedało prawie dwa razy tyle smartfonów, co w Q3 2016

Poprzedni, drugi kwartał 2017 roku był dla Xiaomi bardzo pomyślny, ponieważ marka ponownie wskoczyła do TOP 5 największych producentów smartfonów na świecie. Dobra passa trwa jednak nadal. Firma od lipca do września 2017 roku sprzedała bowiem prawie dwa razy więcej urządzeń niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Przez cały trzeci kwartał 2017 roku – według szacunków Strategy Analytics – sprzedano łącznie 393,1 miliona smartfonów, czyli o 4,9% więcej niż w trzecim kwartale 2016 roku. Największym producentem w tym segmencie pozostaje niezmiennie Samsung. Od lipca do września dostarczył on do rąk klientów 83,4 miliona inteligentnych telefonów, czyli aż o 8,1 miliona więcej niż rok wcześniej!

Na drugiej pozycji – również niezmiennie – jest Apple. Koncernowi z Cupertino w trzecim kwartale 2017 roku udało się sprzedać 46,7 miliona iPhone’ów. Tutaj także mamy do czynienia ze wzrostem, ponieważ w analogicznym okresie rok wcześniej do rąk klientów trafiło 45,5 miliona iPhone’ów, czyli o 1,2 miliona mniej. Ścisłe podium zamyka Huawei z wynikiem 39,1 miliona sprzedanych smartfonów. Dla porównania, w trzecim kwartale 2016 roku Chińczycy dostarczyli na rynek 33,6 miliona urządzeń, czyli o 5,5 miliona mniej.

Najciekawsze są jednak miejsca czwarte i piąte. Na czwartym jest Oppo, które od lipca do września sprzedało łącznie 31,4 miliona smartfonów, czyli aż o 9,8 miliona więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. I chociaż robi to ogromne wrażenie, to dopiero wynik Xiaomi powala na kolana. Chińczycy w trzecim kwartale 2017 roku przekazali bowiem do rąk klientów 27,7 miliona urządzeń. Dla porównania, w trzecim kwartale 2016 roku dostarczyli oni na rynek 14,5 miliona inteligentnych telefonów. Oznacza to więc blisko dwukrotny wzrost!

Sprzedaż smartfonów w trzecim kwartale 2017 roku (fot. Strategy Analytics)

Co ciekawe, chociaż wyniki Xiaomi robią wrażenie i nastrajają bardzo optymistycznie na najbliższą przyszłość, to sam zainteresowany ostatnio zrewidował swoje przewidywania i ogłosił, że spodziewa się, iż przez cały 2017 rok sprzeda w sumie 90 milionów urządzeń, a nie – jak do tamtej pory liczył – 100 milionów.

Nie ukrywam też, że bardzo mnie ciekawi, jak radzi sobie na rynku Vivo, ponieważ swego czasu to właśnie ono okupowało piąte miejsce w TOP 5 i również odnotowywało ogromne wzrosty. Prawdopodobnie jest ono na szóstej pozycji, ale pewności nie ma, ponieważ agencje badawcze podają zawsze tylko pierwsze pięć lokat, a pozostałych producentów wrzucają do jednego worka o nazwie “Inni”.

Polecamy również:

Kto może zagrozić Wielkiej Piątce na rynku smartfonów? Zdaniem Foxconnu… Sharp

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi 4A (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Strategy Analytics przez Business Wire

Komentarze

 • GieKa

  Sprzedało o 4,9% więcej smartfonów a o ile więcej, jeśli w ogóle, zarobiło?

  • SPRINTER

   Nie wiem czy czytałeś ze zrozumieniem 4.9% to wspólny wynik wszystkich producentów.

   • GieKa

    OK, to poprawka. :) Xiaomi sprzedało Q3/Q3 o 91% więcej smartfonów. Czy o tyle samo % więcej zarobiło?

 • galakty

  Przypominam że nie jest sukcesem mieć dobre wyniki w 2017, gdy miało się tragiczne w 2016 ;) Rok temu mogli wąchać kwiatki takim firmom jak Oppo czy Vivo i nikt się tym nie chwalił, w tym roku odrobili i nagle radość dla narodu :D

 • Norbert Nowakowski

  Co ciekawe xiaomi nie ma wogóle swoich fabryk telefonów więc to naprawdę sukces..

 • mentos

  Jak już tyle sprzedają tych telefonów to niech teraz popracują nad jakością aparatu bo mają najgorszy aparat ze wszystkich konkurentów!

  • User

   Jeśli piszesz o flagowcach to masz racje, jeśli o budżetowcach to nie do końca, bo co prawda aparat jest kiepski, ale inne budżetowe telefony mają taki sam -kiepski :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona