Ważne

Chyba za szybko skreśliliśmy Xiaomi. Firma wróciła do TOP 5 największych producentów smartfonów na świecie

Od wielu miesięcy TOP 5 największych producentów smartfonów na świecie wyglądał dokładnie tak samo. Jednak w ostatnim, drugim kwartale 2017 roku doszło do małego przetasowania. Do rankingu wskoczyło bowiem z powrotem – przez wielu spisane na straty – Xiaomi.

Według IDC, od początku kwietnia do końca czerwca sprzedano na całym świecie łącznie 341,6 miliona smartfonów. Jest to o 0,8% słabszy wynik niż w pierwszym kwartale 2017 roku oraz o 1,3% niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej (Q2 2016). Strategy Analytics wyliczyło natomiast, że w drugim kwartale 2017 roku do rąk klientów trafiło w sumie 360,4 miliona smartfonów, czyli więcej aż o 5,5% niż w takim samym okresie przed rokiem (Q2 2016).

Liderem pozostaje cały czas oczywiście Samsung, który w drugim kwartale 2017 roku sprzedał 79,8 (IDC) lub 79,5 (SA) miliona smartfonów, czyli o nieco ponad 1% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Drugie w kolejności jest Apple41 milionami iPhone’ów, co również jest o około 1,5% lepszym wynikiem niż w Q2 2016. Ścisłe podium zamyka Huawei, który od początku kwietnia do końca czerwca dostarczył do rąk klientów 38,5 (IDC) lub 38,4 (SA) miliona urządzeń. Chińczycy mają jednak najwięcej powodów do radości, ponieważ odnotowali blisko 20% wzrost sprzedaży rok do roku (IDC).

Na czwartym miejscu ulokowało się Oppo, które w drugim kwartale 2017 roku sprzedało 27,8 (IDC) lub 29,5 (SA) urządzeń, co jest wynikiem o 22,4% (IDC) lepszym w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej (Q2 2016). Jednak największym wygranym może czuć się tak naprawdę Xiaomi, które od początku kwietnia do końca czerwca dostarczyło do rąk klientów 21,2 (IDC) lub 23,2 (SA) smartfonów, odnotowując wzrost sprzedaży rok do roku na oszałamiającym poziomie 58,9%! Xiaomi może być tym bardziej z siebie dumne, ponieważ zepchnęło z piątego miejsca długo urzędujące tam Vivo.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi 4A (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: IDC, Strategy Analytics

Komentarze

 • Krzysiek

  Bardzo dobre telefony niska cena oczywiście nie w Polsce i system bardzo prosty polecam każdemu telefony xiaomi

  • Arek P

   Nie w Polsce? Mi6 jest jakieś 1500zł tańsze na starcie niżtaki SGS8. Wiem że Samsung ma w pewnych aspektach przewagę ale mimo wszystko to podobna półka jakościowa.

   • Assses Besses

    Mi6 to wyjątek, on nie jest aż tak bardzo droższy niż w Chinach, ale niektóre telefony xiaomi są w Polsce prawie 2x droższe …

  • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Nie ma jak polegać coś, gdy nawet nie słyszało się o znakach interpunkcyjnych.

   System bardzo prosty xD
   Wytłumacz komukolwiek, kto nie siedzi w temacie co to autostart i kłódka.

   • gumis

    To wytłumacz siedzącym w temacie po co jest i czemu słuzy touchwiz :P
    Nakładka w xiaomi jest po prostu intuicyjna (zakładając fakt, ze nie lubimy/potrzebujemy appdrawera). Ja sie przystosowałem bardzo szybko i nie wyobrażam sobie innej nakładki :)

    • vh

     Sam używam redmi, ogólnie OK, ale brak szuflady to masakra!

     • gumis

      Dla mnie to akurat szuflada wprowadza zamęt. Dubluje tylko wszystkie aplikacje dostępne na pulpitach

     • cherrz

      Ja z kolei lubię mieć czysty pulpit i zachwycać się tapetą :)

     • Karol Ryba

      Szuflada to nie problem. Wystarczy utworzyć folder i wrzucić do niego aplikacje.

     • assault

      Miałem kiedyś miui na Galaxy s i wiesz jak rozwiązałem ten problem? Na głównym pulpicie miałem widget zegar – pogoda, w prawo i lewo ikonki w folderach + inne widgety i jeden pulpit pusty skrajnie w lewo lub prawo w zależności od tapety ?

     • Assses Besses

      Google now launcher ci że sklepu znikl ? Albo jakikolwiek inny

  • FireFrost

   Mam pytanie o trzymanie telefonów Xiaomi na baterii. Czy zdarza się, że nagle coś zjada baterię (nie wiedzieć czemu) dużo szybciej niż zazwyczaj, czy raczej rezultaty osiągane przez ich telefony są przewidywalne?

   • Dyndong

    Samo z siebie jest zazwyczaj normalnie, ale wiesz jak jest – zawsze może się znaleźć jakiś pechowy model, mniej dopracowany soft itp.

 • ptr

  To ktoś skreślał w ogóle Xiaomi?

 • cukru

  Mieli bardzo dobry kwartał, zobaczymy czy to utrzymają.

 • Marcis

  Mam nadzieję, że utrzymają pozycje. Ale poczekamy, zobaczymy. ;)

 • FireFrost

  Mi6 to moim zdaniem szmelc, ale kto wie, czy sam nie zostawie im swoich pieniędzy… kiedy pojawi się Mi Mix 2. Widziałem pierwszego Mixa na żywo. Petarda i wygląd i specyfikacja.

 • Marcin

  Obstawiam, że wykres sprzedaży ich telefonów będzie bardziej przypominał sinusoidę i stąd te wzloty i spadki. Zwykłym użytkownikom wystarczają aktualizacje MIUI, które otrzymują najstarsze urządzenia oraz nie kreują sztucznej potrzeby wymiany urządzenia, dlatego ich klienci będą decydować się na nowe urządzenia wtedy, gdy poprzednie odmówi posłuszeństwa lub stanie się przestarzałe (ponad 2 lata). Jeśli jest w tym jakiś sens, to całkiem sensowna strategia – nie ma owczego szału wymiany na nowszy model i mamy mniej elektrośmieci. Firmie i tak raczej to nie zaszkodzi, sprzedają przecież cały ekosystem oraz usługi, dlatego liczy się stała, odrobinę powiększająca się liczba klientów.

 • Mariusz Ulbrich

  Patrzę na te rankingi i płacze że smiechu. Historia mojej rodziny rozpoczęła się od modelu MI4, Ja obecnie posiadam MI5 “Zero problemów ” . Nie będę tu operował nazwami inny firm aby nie zostać posądzony o dyskryminację ale spadek sprzedaży Xiaomi może być przyczyną braków problemów jak jak Mercedes w starej wersji ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona