Ważne

Porównanie “bezramkowych” smartfonów vol. 2 – dodano Galaxy S8, Xiaomi Mi Mix 2 i Essential Phone

Poprzednie porównanie tegorocznych flagowych “bezramkowców” cieszyło się sporym zainteresowaniem z Waszej strony, jednak spora część z Was narzekała, że zabrakło w nim kilku smartfonów. Wasze prośby zostały wysłuchane i właśnie pojawiło się nowe zestawienie, w którym dodano Galaxy S8, Xiaomi Mi Mix 2 i Essential Phone.

Nie sposób choćby oszacować, czy więcej jest zwolenników, czy przeciwników tzw. “bezramkowców”. Osobiście odnoszę jednak wrażenie, że większości osób podoba się trend zmniejszania ramek wokół wyświetlaczy – w przeciwnym razie producenci nie robiliby tego tak chętnie i nie ścigali się między sobą o jak najwyższy współczynnik screen-to-body ratio, czyli stosunek powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego.

W poprzednim porównaniu zestawiono ze sobą pięć modeli: Galaxy Note 8Mate 10 ProiPhone XLG V30 i Google Pixel 2 XL. Wiele osób oburzyło się jednak, że to przecież nie wszystkie, zaprezentowane w tym roku “bezramkowce”. Najwyraźniej nie tylko Czytelnikom Tabletowo się to nie spodobało, ponieważ autor pierwszego porównania postanowił zrobić drugie, w którym uwzględnił również Galaxy S8, Xiaomi Mi Mix 2 i Essential Phone.

fot. @DesaiRaj414

Jak widać na załączonym powyżej obrazku, producenci obrali różne strategie, mające na celu umożliwić im ograniczenie w jak największym stopniu ramek dookoła wyświetlacza. Poniżej możecie natomiast zobaczyć informację na temat współczynnika screen-to-body ratio w poszczególnych modelach z powyższego porównania. Dane pochodzą z GSMArena, jednak trzeba przy okazji dodać, że nie każdy podaje dokładnie takie same procenty, więc trzeba wziąć na to “poprawkę”.

Polecamy również:

Który tegoroczny flagowiec jest najbardziej bezramkowy? Zwycięzca jest tylko jeden

Źródło: @DesaiRaj414

Komentarze

 • Andrzej

  A nowe allview?

  • VMortens

   A nowe Allview, to taka sama egzotyka jak pozostałe tanie chińczyki. Bluebu, Doogee, Ulefone, Elephone, itd, itp.

   • Andrzej

    No nie zupełnie. Po pierwsze już są w przedsprzedaży, pp drugie mają wsparcie w Polsce a po trzecie asystent głosowy po Polsku

 • Preza

  MIx 2 ma wiekszą ramkę na górze niz 1 bo wylot głosnika jest pomiedzy ekranem, a ramką zewnetrzną, także to na zdjęciu to bzdura.

 • MarcinS

  Haha, no mix2 to jakaś fantazja wklejona.

 • Finrod

  Dla mnie te grafiki w ogóle nie oddają bezramkowości tych smartfonów.

  Swoją drogą,
  LG G3~75% – zwykły smartfon
  Pixel 2 XL~76% – bezramkowiec
  Ciekawostka. :o

  • Faktycznie, lepiej jakby były mniejsze i pokazywały cały telefon.

 • Adam Górnik

  Foto Xiaomi to mix1 a nie mix2

 • MixhaL

  zróbcie ankietę odnośnie nowych proporcji ekranów, jestem ciekaw jaki procent czytelników je akceptuje.

  • Devil_Dragos

   Ci co nie uzywaja bd marudzic. Mi bardzo dobrze sie pracuje na 2:1. I filmy lepiej sie oglada bo standardowe proporcje filmu to 21:9 (2,39:1)

 • Piaszczyk

  Widać, ze autor to fanboi jabłka.. jeśli coś jest niby najlepsze przez Apple to Pan redaktor napisze “bezkonkurencyjnym zwycięzca jest ajfon x!!!” Którego jeszcze nie ma na rynku <3 dlaczego Pan znowu nie napisał kto jest zwycięzcą zbliżającym się do ideału? Poniewaz mi mix2 wtedy by był ponad ajfonem? Trochę porażka.. Pozdrawiam.

  • Preza

   W konkurencji na zmarnowaną przestrzeń ekranu ajfon x wygrywa zdecydowanie, a drugi jest essential.

 • Rafał

  I tak najlepszy jest Sony!

  • dodo

   Dlatego go nie dali do zestawienia ,bo to oczywiste.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona