Ważne

Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Kiedy Samsung aktualizował Galaxy A5 2016 do Androida 7.0 Nougat, właściciele Galaxy A5 2017 zaczęli masowo zadawać nam pytania, kiedy im zostanie udostępniona nowsza wersja oprogramowania. Niestety, nie byliśmy im w stanie odpowiedzieć, gdyż producent nie publikuje swoich planów, jeśli chodzi o tę kwestię. Czekanie jednak dobiegło końca, ponieważ tegoroczna a-piątka również zaczęła otrzymywać nową odsłonę systemu operacyjnego.

Już na wstępie zaznaczę, że Android 7.0 Nougat trafia na razie na egzemplarze, pochodzące z tzw. wolnej sprzedaży. Kupione u operatorów Galaxy A5 2017 wciąż czekają na aktualizację i nie wiadomo, kiedy im poszczególne telekomy udostępnią nową wersję oprogramowania. Miejmy jednak nadzieję, że stanie się to wkrótce i wszyscy użytkownicy będą mogli się cieszyć z Nougata.

W przypadku Galaxy A5 2017 z wolnej sprzedaży aktualizacja waży dokładnie 1352,35 MB i udostępniana jest oczywiście bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). To oznacza, że jeżeli tylko smartfon wykryje możliwość pobrania i zainstalowania jej na swoim pokładzie, od razu o tym poinformuje swojego właściciela stosownym komunikatem.

Razem z Androidem 7.0 Nougat pojawiają się także najświeższe, sierpniowe poprawki zabezpieczeń Androida. Bardzo mnie cieszy, że tym razem Samsung zdecydował się zapewnić swoim klientom najnowsze łatki, ponieważ w przeszłości różnie z tym bywało.

Użytkownicy Galaxy A5 2017 po aktualizacji od razu zobaczą zmianę, ponieważ od teraz będą oni korzystać z nakładki Samsung Experience 8.1, czyli takiej samej jak we flagowych Galaxy S8 i Galaxy S8+. Jak napisał nam nasz Czytelnik, niektórzy mogą potrzebować trochę czasu, żeby się do niej przyzwyczaić, ale na pewno nowość trzeba zaliczyć na plus.

Dajcie znać w komentarzach, czy Wasze Galaxy A5 2017 też już dostały aktualizację do Androida 7.0 Nougat i jak oceniacie zmiany!

Dzięki Dawid za info i screeny!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona