Ważne

LG V30 zamiast dodatkowego wyświetlacza będzie miał… “pływający pasek”

Na tym świecie nic nie jest wieczne. No, może poza diamentami. Smartfony także ewoluują i czasami producenci decydują się nawet porzucić elementy wyróżniające dla danej serii. Albo je całkowicie przeprojektować. Tak właśnie stanie się w LG V30 – dodatkowy wyświetlacz zostanie bowiem zastąpiony “pływającym paskiem”.

Zarówno w LG V10, jak i LG V20 oraz nawet średniopółkowym LG X screen nad ekranem głównym znajduje się drugi, na którym wyświetlane mogą być m.in. powiadomienia oraz skróty do najczęściej używanych aplikacji. Wielu użytkowników doceniło to rozwiązanie – szczególnie, że przez bardzo długi czas nie oferował go żaden z konkurentów (aktualnie możemy to znaleźć również w HTC U Ultra).

Jednak w tym roku Koreańczycy zaprezentowali zupełnie nowe spojrzenie na smartfon. Chyba nie muszę wyjaśniać o co chodzi – wystarczy spojrzeć na LG G6 i LG Q6LG V30 nie mógł więc zostać wyposażony w “klasyczny” wyświetlacz. Lecz problem w tym, że tym samym musiano wyeliminować charakterystyczny dla serii LG V, dodatkowy ekranik.

Przez pewien czas wydawało nam się, że zostanie on po prostu “zintegrowany” z wyświetlaczem głównym, to znaczy z obrębu tego ostatniego LG wydzieli jakąś przestrzeń, która zachowywałaby się dokładnie tak samo, jak dodatkowy ekran w LG V10, LG V20 i LG X screen. Teraz jednak okazuje się, że wcale tak nie musi być.

Podobno dobrze poinformowane źródło zdradziło bowiem serwisowi źródłowemu, że w LG V30 ma być coś, co określone zostało “pływającym paskiem”. Sugeruje to, że nie będzie on na stałe “przyklejony” na samej górze, tylko ma zmieniać swoje położenie, w zależności od kontekstu oraz orientacji, w jakiej znajduje się smartfon. Intrygujące, ale dopiero praktyka pokaże, na ile będzie to funkcjonalne.

Informator, na którego powołuje się serwis źródłowy, potwierdził także, że LG V30 zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości WQHD+ ze wsparciem dla obsługi treści HDR 10 i platformy Google Daydream. Jest też pewny, że główne “oczko” w aparacie na pleckach będzie miało przysłonę o wartości zaledwie f/1.6.

LG V30 zadebiutuje 31 sierpnia na konferencji w Berlinie.

*Na zdjęciu tytułowym LG V10 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Android Autohority

Komentarze

 • Może to i lepsze rozwiązanie niż dodatkowy ekran nad (sporym) wyświetlaczem. Załóżmy, że dodatkowy pasek będzie dymkiem, którego położenie będzie można dowolnie modyfikować. To dobre rozwiązanie, bo każdy zdecyduje, gdzie mu najwygodniej sięgać paluchem. Miło byłoby, gdyby taki pasek można było wybudzić gestem – żeby nie był cały czas aktywny, bo nie zawsze jest to potrzebne.
  Czekam, coraz ciekawiej zapowiada się to V30.

  • mozo64

   Jeśli to OLED to raczej będzie pływał ze względu na oszczędność ekranu, żeby nie wypalał się w 1 miejscu.

 • Wanda

  Jeszcze tylko cena do przełknięcia i sensowna przedsprzedaż a wtedy będzie mój ;)

 • Pietraso

  Stanie się to funkcją, którą będzie można dograć na każdym Androidzie.

 • he

  “Na tym świecie nic nie jest wieczne. No, może poza diamentami”
  Diament to węgiel. W wysokiej temperaturze zamienia się w dwutlenek węgla. Spala się

  • Nie zrozumiałeś aluzji widzę, poszukaj trochę zanim zaczniesz mnie pouczać ;)

   • Denis

    James Bond albo Alphaville – Forever young :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona